Стартувала інформаційна кампанія з протидії булінгу від Міністерства юстиції

Стартувала інформаційна кампанія з протидії булінгу від Міністерства юстиції

Початок навчального року по всій Україні починається з проведення правопросвітницьких заходів у школах щодо протидії булінгу (цькування) та роз'яснення дітям їх прав. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць вказала, що булінг - поширене явище в освітніх установах у всьому світі. Україна не є винятком. Серед тем, за якими просять провести заходи в навчальних закладах, найбільш затребувана - булінг, у всіх видах.

- Наше завдання - допомогти жертвам цькування і роз'яснити, чому не варто приховувати факти булінгу і куди звертатися за допомогою. Систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими і вимагають відповідної реакції, - зазначила Валерія Коломієць.

Виконуючий обов'язки директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов додав, що всі діти є клієнтами системи безоплатної правової допомоги, тому правопросвятительська робота, орієнтована на дітей та їх батьків, є одним з пріоритетів. Особлива увага приділяється булінгу, оскільки дана проблема серед школярів стає все гостріше.

За булінг учасника освітнього процесу, який завдав учневі психічну або фізичну шкоду здоров'ю, настає адміністративна відповідальність. Покладається штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. Якщо цькування здійснювали діти до 16 років, відповідальність за їх дії несуть батьки.

Інформаційна кампанія сповістить батьків і дітей про те, як отримати правову допомогу, зокрема поспілкуватися в чат-ботах з юристом.

Якщо вам або вашій дитині необхідна допомога, ви можете скористатися:

  1. Мессенджерами в Telegram і Viber:
  1. Скористатися мобільним додатком «Безоплатна правова допомога»: https://bit.ly/3hwwgqR
  2. Скористатися мобільним додатком «Твоє право»: https://bit.ly/3iorbkE
  3. У кабінеті клієнта на сайті системи БПП: https://cabinet.legalaid.gov.ua/
  4. Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПП: 0 800 213 103

Якщо відбувається кібербулінг, то про механізм дії для дітей, батьків, вчителів можна дізнатися через інтерактивний чат-бот «Кіберпес» в Telegram і Viber:

Нагадаємо, раніше ми писали: