"Соціальне таксі": як можна скористатися послугою

"Соціальне таксі": як можна скористатися послугою

"Соціальне таксі" - служба, основною метою якої є поліпшення соціального обслуговування осіб з інвалідністю та маломобільних громадян.

Як зазначає Міністерство соціальної політики, розвиток даної послуги є вкрай важливим для усунення бар'єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо людей на візках.

Скористатися цією послугою можна для вирішення своїх соціальних питань. За допомогою "соціального таксі" можна дістатися до:

- органів соціального захисту населення;

- центру надання адміністративних послуг;

- органів виконавчої влади;

- банківських установ;

- лікарень, лікувально-профілактичних, санітарно-оздоровчих або реабілітаційних установ;

- протезно-ортопедичних підприємств;

- центрів правової допомоги та інше.

Скористатися "соціальним таксі" можуть люди з інвалідністю та маломобільні групи населення, які за станом здоров'я не можуть користуватися громадським транспортом. Насамперед послуга надається особою з інвалідністю, дітям з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, а також інші маломобільні групи населення, до яких належать особи похилого віку та інші особи, які не можуть пересуватися самостійно. А також особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю з порушеннями зору, інтелектуальними та психічними порушеннями.

Послуга "Соціальне таксі" безкоштовна.

Як нею можна скористатися?

Вам необхідно стати на облік у виконавчому органі/комунальному закладі/установі, на базі якого створена відповідна служба з перевезення вищевказаних категорій населення та надати документи, передбачені положенням про службу з перевезення для надання цієї послуги.

Надавати таку послугу можуть установи, які мають послуги для осіб з інвалідністю: Соціальні установи, медичні установи, реабілітаційні установи та інші.

Щоб скористатися послугою, вам необхідно зателефонувати в установу або подати заявку по електронній пошті. Під час бронювання необхідно вказати день, час, адресу маршруту, а також орієнтовний термін перебування в пункті призначення. Якщо вам необхідно скасувати поїздку, вам необхідно повідомити про це диспетчеру.

Щоб дізнатися, чи доступна дана послуга у Вашому населеному пункті, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.