Слідчі ДБР виявили контрабанду товару на 7 млн. гривень

Слідчі ДБР виявили контрабанду товару на 7 млн. гривень

Працівники територіального управління ДБР Миколаєва виявили, що на одному з митних постів Одеської митниці пропустили з Китаю в Україну без сплати мита товари на суму більш, ніж 7 млн.грн. Колишньому тимчасово виконуючому обов'язки завідувача сектором цієї посади було вручено підозру. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

З'ясувалося, що на початку 2021 р.посадовиця Одеської митниці в порту перевіряла контейнер, який завозила в Україну приватна компанія з Китаю. У контейнері були: телефони, одяг, іграшки та інший товар.

Посадовиця складала акт огляду і внесла туди занижені дані про кількість товарів, наявних в контейнері. Таким чином, товар на 11 млн.грн став за документами товаром на 4 млн. грн. Занижені дані дозволили підприємству-імпортеру заощадити 1,7 млн. гривень на сплаті митного податку.

Під час проведення перевірки на території митниці дослідники ДБР виявили ці порушення.

Незадекларовані товари конфісковані на користь держави, компанія-власник товару оштрафована на 2,6 млн.гривень за порушення митних правил.

Посадовицю підозрюють у ч.1 ст. 366 КК України - внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей.

Згідно зі статтею, передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Наразі досудове розслідування триває. Слідчі ДБР встановлюють мотиви підозрюваного та перевіряють причетність керівництва чиновниці до вказаного правопорушення.