Чи продовжать відпустку, якщо ви під час неї захворіли?

Чи продовжать відпустку, якщо ви під час неї захворіли?

Довгоочікувана відпустка може обернутися сумним настроєм, адже ви банально можете захворіти. Залишається питання - чи продовжується відпустка через лікарняний? І чи належить вам нарахування "лікарняних"?

Почнемо з оплати «лікарняних»

Перше, що необхідно знати - лікарняний буде оплачений тільки тоді, коли припав або на щорічну відпустку, або на додаткову соціальну відпустку працівникам з дітьми.

Щорічна відпустка в даному випадку може бути як основною, так і додатковою.

В інших випадках, на гроші за тимчасову непрацездатність можете не розраховувати.

Яким чином йде оплата лікарняного?

Перші п'ять днів вашої непрацездатності перераховуються від роботодавця. Якщо ви хворіли більше цього періоду, то інші дні йдуть за рахунок Фонду соціального страхування.

"Лікарняні" повинні сплатити за всі дні вашої непрацездатності - і за робочі, і за вихідні, і за свята.

Розрахунок лікарняних в даному випадку здійснюється як і звичайні лікарняні, згідно з нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Переходимо до продовження відпустки або її перенесення - чи можливо це?

Якщо у вас є доказ вашої тимчасової непрацездатності (лист тимчасової непрацездатності) - щорічна відпустка може бути продовжена або перенесена на інший період (п.1 ч. 2 ст. 11 Закону Про відпустки та п. 1 ч. 2 ст. 80 Кодекс законів про працю України).

Також документом, який вам може допомогти, є довідка про проходження обстеження в спеціалізованому лікувально-профілактичному закладі.

Якщо ви захворіли, перебуваючи в іншій країні, то коли ви приїдете в свою країну, вам необхідно буде обміняти документи, що задовольняють вашу тимчасову непрацездатність в період перебування на території іншої країни, на лист непрацездатності за місцем проживання або роботи. Такий лікарняний лист також оплачується в звичайному порядку.

Вам не продовжать або не перенесуть відпустку/частину відпустки, якщо захворів член вашої родини.

При перенесенні або продовженні відпустки, в кількість цих днів не входять святкові або неробочі дні, за які ви хворіли.

Ви можете перенести невикористану відпустку на наступний. Прийти до угоди з приводу продовження або перенесення ви з роботодавцем приймаєте разом. Але перед цим працівник повинен подати заяву, в якій повідомляє роботодавця про своє бажання зробити щось з невикористаною частиною відпустки. Якщо ви хочете здійснити перенесення - повідомте про передбачувані дати. До заяви обов'язково додається лікарняний лист, як доказ причини дій.

При цьому, ви можете розділити невикористані дні: одну частину на продовження відпустки в даний момент, а другу перенести.