Патрульна поліція запустила чат-бот "Мисливці за наркотиками": перші результати роботи

Патрульна поліція запустила чат-бот "Мисливці за наркотиками": перші результати роботи

DrugHunters (Мисливці за наркотиками) https://t.me/drughunters_ukraine_bot — офіційний чат-бот від патрульної поліції у месенджері Telegram.

З його допомогою можна анонімно та в декілька кліків повідомити патрульних про виявлення як наркотичних речовин, так і самих закладників. Скористатись чат-ботом можуть усі громадяни у тих містах, де працює патрульна поліція.

Тим часом, Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, на своїй сторінці в Facebook вже розповів про перші результати роботи чат-боту DrugHunters.

У своєму повідомлені він зазначив, що на цей час по містах надійшло 52 звернення від громадян. Левова частка з них — перевірити роботу чат-боту.

«У Кропивницькому патрульні вже виявили закладки там, де вказали громадяни. На чат-бот надійшло звернення про підозрілий згорток, захований у трубі огорожі. Це була закладка», - розповідає Олексій.

Також повідомляється, що у Житомирі очевидець повідомив, що підозрілий чоловік залишив закладки біля входу у під'їзд будинку. Опрацьовуючи звернення, патрульні виявили 2 паперових згортки.

На офіційній сторінці у Facebook, Патрульна поліція України також розповідає, що для того, аби залишити заявку про можливе місце закладки чи закладника - достатньо відкрити програму https://t.me/drughunters_ukraine_bot у своєму Telegram і розпочати діалог.

Після старту розмови потрібно вказати такі деталі:

  • населений пункт;
  • адресу, за якою побачили потенційного зловмисника;
  • опис місця, де на думку заявника може бути закладка (труби, клумба, лавочка тощо).

А для того, щоб правоохоронці швидше виявили закладку, необхідно надіслати геолокацію й додати фото/відеоматеріали.

Після отримання повідомлення про знахідку або ймовірного закладника, патрульні виїжджатимуть на місце і перевірятимуть інформацію.

Нагадуємо, що за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів — у залежності від обсягів та наявності мети збуту, може настати як адміністративна відповідальність (це штраф, громадські роботи чи адміністративний арешт), так і кримінальна відповідальність (це штраф, виправні роботи, арешт, обмеження чи навіть волі позбавленням волі).

Долучайтеся до важливої справи — повідомляйте про відомі вам випадки розповсюдження наркотиків!