П`ятий апеляційний адміністративний суд розгляне справу щодо забудови на вул. Рішельєвській

П`ятий апеляційний адміністративний суд розгляне справу щодо забудови на вул. Рішельєвській

П`ятий апеляційний адміністративний суд призначив до розгляду справу щодо скарги Міністерства культури та інформаційної політики України та Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 липня 2021 року, у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Одеса-Сіті" про визнання протиправними та скасування рішення.

Засідання призначено на 13.10.2021 р.

Мова йде про судову справу № 420/7316/21.

Суть справи:

У 2019 ТОВ «Одеса-Сіті», яка викупила квартири в будинку колишньої друкарні Юхима Фесенко (вул. Рішельєвська, 47,49, вул. Велика Арнаутська, 40), отримала документи для проектування нового об'єкта на місці друкарні. Фірма планує побудувати 6-поверхівку з вбудованими нежитловими приміщеннями та дворівневим підземним паркінгом. Згідно з документами, забудовник зобов'язується зберегти існуючу архітектурну стилістику фасаду. Зазначимо, що з 2001 по 2008 рік, дана будівля мала статус архітектурної пам’ятки місцевого значення.

27.12.2019 - фірма отримала містобудівні умови та обмеження для проектування для об’єкта будівництва.

27.11.2020 - замовнику будівництва - ТОВ "Одеса-Сіті" та генеральному підряднику - ТОВ "Мартен Груп" Управлінням державного архітектурно-будівельного контролі Одеської міської ради видано дозвіл на виконання будівельних робіт.

05.03.2021 - Міністерство культури і інформаційної політики України оприлюднило два приписи про заборону будівництва.

12.05.2021 - Одеський окружний адміністративний суд зупинив дію приписів від Міністерства культури і інформаційної політики.

03.06.2021 - Департамент культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації оприлюднив припис про заборону будівництва.

06.07.2021 - Одеський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував дію приписів Міністерства культури і інформаційної політики та Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.

17.08.2021 - відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Міністерства культури і інформаційної політики України та Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації за Рішенням Одеського окружного адміністративного суду.

Наразі, будівля знесена, незважаючи на відкрите судове провадження, а компанія «Простір» під керівництвом Олександра Селезньова на замовлення ТОВ «Одеса-Сіті» розпочала продаж квартир у майбутньому ЖК «Простір на Рішельєвській» за адресою  вул. Рішельєвська, 47,49, вул. Велика Арнаутська, 40.