Особливості припинення права постійного користування земельною ділянкою з підстав реорганізації юридичної особи

Особливості припинення права постійного користування земельною ділянкою з підстав реорганізації юридичної особи

Особливості припинення права постійного користування земельною ділянкою з підстав реорганізації юридичної особи.

КГС ВС від 15.11.2021 у справі №906/620/19

За своєю правовою природою право постійного землекористування є безстроковим і може бути припинене лише з підстав, передбачених статтею 141 Земельного кодексу України. 

Як статтею 27 Земельного кодексу України в редакції, чинній на момент створення товариства, так і статтею 141 Земельного кодексу України в редакції, яка набрала чинності з 01.01.2002, наведено вичерпний перелік таких підстав, зокрема припинення діяльності підприємства. 

Положення підпункту 3 частини першої статті 27 Земельного кодексу України (у редакції станом на 1999 рік) та підпункту «в» частини 1 статті 141 Земельного кодексу України слід розуміти таким чином, що припинення права користування земельною ділянкою з підстав припинення установи допускається лише у випадку, коли припинення останньої виключає правонаступництво. 

Тобто наведені положення Земельного кодексу України потрібно застосовувати таким чином, що коли відбувається припинення особи без правонаступництва, то у такому випадку виникають підстави для припинення права користування земельною ділянкою.

 У разі ж реорганізації особи, зміни її організаційно-правової форми чи назви, підстави для припинення права користування земельною ділянкою не виникають.

Детальніше з постановою КГС ВС від 15.11.2021 у справі №906/620/19 можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/102298024

Актуальна судова практика, юридичні новини та консультації у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews