Одеський суддя домігся спростування недостовірної інформації стосовно себе через 3,5 роки

Одеський суддя домігся спростування недостовірної інформації стосовно себе через 3,5 роки

Справи про захист честі, гідності та ділової репутації завжди привертали до себе увагу громадськості та ЗМІ. Але в дуже рідких випадках до суду з такими позовами звертаються саме судді.

Нещодавно стало відомо, що відомий одеський бізнесмен спростував свої слова щодо голови Київського районного суду міста Одеси Сергія Чванкіна, який звертався до суду із позовом про захист честі, гідності і ділової репутації. Про це повідомляє "Я і закон".

Предметом позову став допис одеського бізнесмена Геннадія Когана на його сторінці у Facebook, розміщений у жовтні 2019 року.

27 квітня 2020 року Приморський районний суд міста Одеси задовольнив позовні вимоги Сергія Чванкіна та зобов’язав Геннадія Когана спростувати недостовірну інформацію, поширену у соціальній мережі Facebook (рішення № 522/17874/19).

Однак, останній не погодився із рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу.

3 березня 2021 року Одеський апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги Генадія Когана та змінив рішення районного суду, виключивши з резолютивної частини декілька його висловлювань.

В іншій частині рішення суду першої інстанції залишили без змін.

Після цього Приморський районний суд м. Одеси видав виконавчий лист, який одеський бізнесмен намагався визнати в судовому порядку таким, що не підлягає виконанню.

Однак суди першої та апеляційної інстанції стали на бік очільника Київського районного суду м. Одеси Сергія Чванкіна.

І лише 30 березня 2023 року Геннадій Коган виконав рішення суду та спростував недостовірну інформацію, поширену на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Отже, через 3,5 роки суддя нарешті домігся справедливості, не тільки визнавши поширену відносно нього інформацію недостовірною, а й отримавши виконання судового рішення у встановленому законом порядку.

Джерело: Я і закон