Одеський суд стягнув з КП «Міськзелентрест» майже 245 000 грн. збитку за дерево, яке впало на авто

Одеський суд стягнув з КП «Міськзелентрест» майже 245 000 грн. збитку за дерево, яке впало на авто

У вересні 2018 року на автомобіль «Honda Civic», під час руху по проспекту Добровольського, впало дерево, яке росло вздовж узбіччя проїзної частини. У результаті падіння дерева було пошкоджено автомобіль, сума матеріального збитку якого склала 214 308 грн.

Крім того, в автомобілі на передньому пасажирському сидінні у момент пригоди знаходилась пасажирка, яка в результаті падіння дерева була травмована і у зв`язку з ушкодженням здоров’я на лікування витратила 1090 грн.

21 грудня 2018 р. потерпіли звернулися з позовом до комунального підприємства "Міськзелентрест", комунального підприємства "Житлово-Комунальний сервіс "Пересипський", Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради, третя особа Одеська міська рада, з проханням стягнути з відповідачів матеріальну та моральну шкоду.

Проте, 15 лютого 2019 р. від КП "ЖКС "Пересипський" до суду надійшов відзив. Відповідач заперечував проти вимог вказуючи на те, що підприємство не є відповідачем, оскільки балансоутримувачем зелених насаджень, що розташовані на міжквартальних територіях жилих будинків є КП «Міськзелентрест». Також вказував на те, що позивачі не довели, що дерево було аварійним та повинно було бути знищеним.

28.02.2019 р. представник КП "Міськзелентрест" також подав відзив. Він заперечував проти позову, оскільки позивачем не надано доказів, що дерево знаходилося в аварійному стані. А також і те, що воно знаходилося на балансі підприємства, оскільки фотографії свідчать , що дерева росли безпосередньо поблизу колійних споруд , які обслуговує КП «Одесміськелектротранс».

27 вересня 2021 року Суворовський районний суд м. Одеси задовольнив позов і ухвалив рішення стягнути з КП "Міськзелентрест" загальну суму збитку в розмірі 243 298 грн.: 214 308 грн. за матеріальну шкоду завдану ушкодженням автомобіля, 1090 грн. на користь пасажирки за завдану матеріальну шкоду ушкодженням здоров`я та по 10 000 грн. моральної шкоди кожному з потерпілих. А також стягнув витрачені кошти на проведення експертного дослідження у розмірі 3500 грн. та судовий збір у розмірі 2882,88 грн. та 1409,6 грн.