Одеський суд розгляне справу про повернення земельних ділянок санаторію

Одеський суд розгляне справу про повернення земельних ділянок санаторію

Державна установа Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Приморський» Міністерства охорони здоров'я України звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Подано позов про витребування з незаконного володіння Сергіївської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області на користь Державної установи Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Приморський» Міністерства охорони здоров'я України дев'яти земельних ділянок. Також позивач вимагає скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державних реєстрацій прав комунальної власності на дані земельні ділянки з одночасним припиненням права на власність за Сергіївською селищною радою Білгород-Дністровського району Одеської області.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що Сергіївська селищна рада Білгород-Дністровського району Одеської області без законних на те підстав набула право власності на дев'ять земельних ділянок, внаслідок чого дані земельні ділянки вибули з володіння позивача, як законного власника землі, без його згоди.

Таким чином, у незаконному володінні, за словами позивача, виявилися земельні ділянки загальною площею в 106,581 га, загальною вартістю 913 589,95 грн.

Господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви Державної установи Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Приморський» Міністерства охорони здоров'я України до розгляду і відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження з урахуванням положень ст.12, ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи категорію і складність справи, обсяг і характер доказів у справі.

Підготовче засідання призначено на 17 лютого 2022 р. об 11:00.