Одеський суд наклав арешт на 24 земельні ділянки держпідприємтсва

Одеський суд наклав арешт на 24 земельні ділянки держпідприємтсва

Київський районний суд м.Одеси за клопотанням Одеської обласної прокуратури наклав арешт на 24 земельні ділянки, загальною площею близько 87 га, які намагалися вивести з користування держпідприємства.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на лист прокуратури, спрямоване Таїровського сільському голові.

Арешт накладено у рамках розслідування кримінального провадження у ч. 2 ст. 364 КК України - зловживання владою або службовим становищем, за фактом дій посадовців обласного Держгеокадастру і Таїровської сільради в інтересах третіх осіб.

Земля належить держпідприємству Дослідне господарство Таїровське, яке перебуває в підпорядкуванні Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова Національної академії аграрних наук України. Землю використовують для аграрних досліджень і селекції рослин.

Незважаючи на те, що земля належить до категорії "особливо цінних", відчуження якої можливо лише за погодженням з Верховною радою, її незаконно роздрібнили на більш дрібні ділянки, спішно передаючи таким собі громадянам із зазначенням цільового призначення "для ведення особистого селянського господарства".

На сьогоднішній день всі дії з зазначеними ділянками заборонені судом. Прокуратура продовжує розслідування.