Одеська прокуратура намагається повернути земельні ділянки у власність держави

Одеська прокуратура намагається повернути земельні ділянки у власність держави

Одеська обласна прокуратура в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом до Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, Товариства з обмеженою відповідальністю "Одесарибгосп". У позові просить:

  • визнати незаконним та скасувати розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області №939/2009 від 16.12.2004 "Про передачу в оренду земельної ділянки ТОВ «Одесарибгосп» на території Біляївського району Одеської області";
  • визнати недійсним договір оренди землі б/н, укладений 04.11.2005 між Біляївською районною державною адміністрацією та ТОВ "Одесарибгосп", який зареєстрований 11.01.2005 у Книзі записів реєстрації договорів оренди землі Біляївського районного відділу земельних ресурсів за № 040551600001 та у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 8519998, №8598128, №8599705 з усіма додатками до нього;
  • зобов'язати ТОВ "Одесарибгосп"усунути перешкоди у користуванні майном, шляхом повернення державі в особі Кабінету Міністрів України з правом постійного користування державного підприємства "Одеське лісове господарство", земельні ділянки загальною площею 521га, які розташовані на території Біляївського району Одеської області за межами населеного пункту.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, Одеська обласна прокуратура вказує на те, що Біляївською районною державною адміністрацією незаконно передано в користування ТОВ "Одесарибгосп" та без згоди Кабінету Міністрів України земельні ділянки, незаконно вилучені земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею 521 га з державного лісового фонду, що призвело до фактичної зміни цільового призначення зазначених земель лісового фонду на землі водного фонду, що суперечить вимогам земельного законодавства та здійснено без необхідних погоджень відповідних державних органів.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.03.2021 року у справі №916/500/21 відкрито провадження, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання, вирішено питання про притягнення у справі третьої особи.

Третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача є: Державне підприємство «Одеське лісове господарство». Третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача є: Яськівська сільська рада Біляївського району Одеської області.

Пізніше заступник керівника Одеської обласної прокуратури подав клопотання про заміну позивача. Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.11.2021 р проведена заміна з Кабінету Міністрів України на правонаступника Одеську обласну державну адміністрацію. Одного з відповідачів дане рішення не влаштувало: він подав апеляційну скаргу до Південно-західного апеляційного господарського суду. У зв'язку з цим, до Господарського суду Одеської області 19.11.2021 р. надійшла ухвала Південно-західного апеляційного господарського суду про витребування матеріалів справи.

23.11.2021 р. супровідним листом справу було направлено до Південно-західного апеляційного господарського суду, де постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 20.12.2021 р. апеляційну скаргу ТОВ "Одесарибгосп" залишено без задоволення.

10.01.2022 р. справу повернуто до Господарського суду Одеської області.

Підготовче судове засідання призначено на 07.02.2022 р об 11:00.