Одеська прокуратура намагається повернути санаторій у власність Фонду держмайна

Одеська прокуратура намагається повернути санаторій у власність Фонду держмайна

Господарський суд Одеської області розглядає справу №916/3620/19 за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" та до Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса) про визнання права власності, визнання незаконним та скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію прав власності, та скасування записів про право власності на нерухоме майно.

Дана справа розглядається в судах з кінця 2019 року.

Так, 05.12.2019 р. заступник прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України звернувся з позовом до ПрАТ "Укрпрофоздоровниця", КП "Агентство реєстраційних послуг" та державного реєстратора КП "Агентство реєстраційних послуг" Морозової Ольги Станіславівни з вимогами:

  • визнати незаконними та скасувати рішення, на підставі яких зареєстровано право приватної власності ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" на нерухоме майно об'єднання санаторно-курортних закладів на курорті «Куяльник»;
  • скасувати в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права власності ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" на це ж нерухоме майно;
  • визнати за державою в особі ФДМ права власності на це майно.

На обґрунтування позовних вимог Прокурор вказав на протиправність реєстрації за ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" право власності на ці об'єкти нерухомості, які є майном санаторію імені Пирогова, що входить до об'єднання санаторно-курортних закладів на курорті "Куяльник", та входить до державної форми власності

10.12.2019 місцевим господарським судом відкрито провадження у цій справі та згодом замінено первісні відповідачі: КП "Агентство реєстраційних послуг" та реєстратор на належного відповідача - Південне міжрегіональне управління юстиції.

15.03.2021 Господарський суд Одеської області постановив ухвалу, залишену без змін постановою Південно-Західним апеляційним господарським судом від 26.05.2021, про залишення без розгляду позову Прокурора внаслідок недотримання ним розумних строків для надання ФДМУ можливості звернутися до суду.

Однак заступник керівника Одеської обласної прокуратури подав касаційну скаргу до Верховного суду на постанову Південно-Західного апеляційного господарського суду від 26.05.2021

Верховний суд дійшов висновку, що касаційна скарга Прокурора підлягає задоволенню, а судові рішення місцевого та апеляційного господарських судів - скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Матеріали справи повернулись до Господарського суду Одеської області. Справу розглядає суддя Господарського суду Одеської області Невінгловська Ю.М.

Суд кілька разів відкладав розгляд справи з 17.11.2021 року.

19.01.2022 року відбулося підготовче засідання, на якому суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті.

На судовому засіданні 24.01.2022 суд оголосив рішення в протокольній формі про відкладення розгляду справи № 916/3620/19.

Таким чином, наступне судове засідання у даній справі відбудеться 14 лютого 2022 р.о 12:00.