Неси відповідальність: що робити, якщо ви винні в ДТП?

Неси відповідальність: що робити, якщо ви винні в ДТП?

Можна багато міркувати на тему того, як вчинити, якщо в вашу машину врізалася інша. Але що робити, якщо людина, яка винна в скоєнні ДТП - ви самі? Куди звертатися, якими повинні бути ваші дії, якщо ви стали причиною аварії або пошкодили чужу машину, - розповість редакція КонструктивNEWS.

Подібна подія може трапиться з кожним: що з досвідченим водієм, що з новачком. І причини можуть бути теж різні.

ДТП - будь-який інцидент, який стосується пошкодження транспортних засобів (ТЗ) або людей, під час руху. Це може бути як раптова втрата керування автомобілем, в слідстві чого аварія з іншим ТЗ, так і банальний наїзд вами на сміттєвий бак через неуважність або недосвідченість.

Що слід робити?

Перше, що слід розуміти - вам не слід збігати. Втеча може привезти до гірших наслідків.

  1. Якщо ви усвідомлюєте, що під час руху в машині з'явилися неполадки - не залишайте машину без управління. В деякі моменти ви можете впорається з ситуацією настільки, щоб зуміти загальмувати машину.
  2. Увімкніть аварійну сигналізацію, щоб дати зрозуміти іншим учасникам руху, що вас необхідно об'їжджати.
  3. Не вживайте ніякі ліки. Деякі медикаменти містять речовини, які заборонено вживати водіям. При медичному огляді у вас можуть виникнути проблеми.
  4. Перевірте, чи є постраждалі, чи необхідна медична допомога.
  5. Викликати поліцію (при необхідності - поговоримо трохи пізніше).
  6. Постаратися обгородити місце події, щоб дати максимально безперешкодну дорогу іншим ТЗ.
  7. Ні в якому разі не можна рухати ні ТЗ, ні уламки - вони можуть бути важливі для експертизи (якщо така знадобиться).
  8. Знайдіть свідків події. Перегляньте відеозапис вашого реєстратора. Бути може у близько розташованих машин він теж є - спробуйте зв'язатися з господарем, залишивши записку на машині.
  9. Сфотографуйте ваші ТЗ з усіх ракурсів. По можливості захопіть на камеру і навколишнє середовище - якісь певні знаки, щоб було зрозуміло, де це сталося.

Поліція

Вище ми згадали, що поліцію потрібно викликати при необхідності. Якщо в аварії ніхто не постраждав, а пошкодження машин незначні, то нікого викликати не варто. Ви можете самостійно прибути до найближчого посту або в орган Національної поліції для того, щоб оформити документи, які підтвердять факт ДТП, а також схему події.

Але є можливість вирішити справу, не залучаючи нікого. Досить повідомити ваші страхові компанії про те, що трапилося, а також написати спільне повідомлення про ДТП відповідно до зразка, який встановлений транспортним страховим бюро.

На свій страх і ризик ви можете розрахуватися готівкою прямо на місці, не повідомляючи нікуди про подію.

Крім складання протоколу, поліція вилучає у винуватця ДТП водійське посвідчення. А якщо в ДТП винні обидві сторони - то обидва водії віддають документ. Натомість поліція вам віддасть копію протоколу про адміністративне правопорушення. Винному в ДТП видадуть тимчасове водійське посвідчення. Також винуватець ДТП пройде медичний огляд на предмет наявності сп'яніння (алкогольного або наркотичного), і саме поліція віддасть йому копію медичного акту.

Страхові компанії

Зв'язуючись зі страховою компанією, постраждала сторона повідомляє наскільки масштабні пошкодження. Трохи пізніше Страхова компанія оцінить їх і повідомить: чи можна це лагодити. Якщо ні, то потерпілому нададуть грошову компенсацію на покупку нового автомобіля, а з вашої страхової компанії, як з винуватця, стягнуть страхове відшкодування.

Також, якщо необхідно було відвезти автомобіль на евакуаторі, то вартість перевезення оплатить винуватець ДТП.

Варто пам'ятати, що справа може дійти до суду.

Відповідальність

Що станеться, коли вас визнають винним у ДТП, де немає постраждалих/померлих? Два варіанти:
- штраф;

- позбавлення водійським правила від 6 до 12 місяців.