Наглядова рада товариства може звільнити члена дирекції у будь-який час, на свій розсуд, з будь-яких підстав

Наглядова рада товариства може звільнити члена дирекції у будь-який час, на свій розсуд, з будь-яких підстав

Наглядова рада товариства може звільнити члена дирекції у будь-який час, на свій розсуд, з будь-яких підстав.

КГС ВС від 18.05.2022 у справі No 922/2339/21 щодо компетенції наглядової ради товариства стосовно ухвалення рішення про припинення повноважень члена дирекції і розірвання з ним трудового договору.

До виключної компетенції наглядової ради товариства належить прийняття рішення про припинення повноважень члена дирекції та розірвання з ним трудового договору у будь-який час, на свій розсуд, з будь-яких підстав. При цьому, під час реалізації вказаної процедури має бути дотримано відповідні вимоги законодавства та положення установчих документів юридичної особи, які регламентують цю процедуру.

Згідно з положеннями пункту 8 частини другої статті 52 Закону України "Про акціонерні товариства", до виключної компетенції Наглядової ради належить обрання та припинення повноважень голови і членів виконавчого органу.

Так, у відповідності з положеннями частини третьої статті 99 ЦК України, яка узгоджується з частиною другою статті 61 Закону України "Про акціонерні товариства", повноваження члена виконавчого органу можуть бути в будь-який час припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень.

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 18.05.2022 у справі No 922/2339/21 можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/104443003.

❗️Актуальна судова практика та юридичні новини у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews