Нацполіція Одеси попереджає про збільшення кількості кишенькових злодіїв

Нацполіція Одеси попереджає про збільшення кількості кишенькових злодіїв

Літо - розпал небезпек, в тому числі тих, які походять від самих людей. Кишенькові злодії - одна з проблем, яка активізується в літній період, адже в місті неймовірна кількість туристів і відпочиваючих. Про це повідомляє відділ комунікацій поліції Одеської області.

Кишенькові злодії - правопорушники, що спеціалізуються на крадіжках їх кишень і сумок. В процесі у вас можуть не тільки вкрасти що-небудь, але і зіпсувати ваше майно: кишеня може бути порваний, сумка порізана і так далі.

Через наплив туристів, збільшення ризику грабежів, правоохоронці посилюють заходи безпеки в Одеській області. Зокрема:

  • у курортних зонах організовується робота туристичних станцій;
  • у прибережних зонахбуде піший, авто- і велопатруль;
  • в акваторії моря, річок, озер, лиманів - вводяться групи з протидії злочинності на водних об'єктах Одеської області та Чорному морі.

У такий час також варто покладатися на себе. Потрібно пам'ятати, що найулюбленішим вогнищем злодіїв є громадський транспорт, лавки, ринки та інші місця, де утворюється велике скупчення людей.

У натовпі злодіям зручніше позбавляти власників їх гаманців, гаджетів та інших речей.

Для того, щоб убезпечити себе, дотримуйтесь наступних порад:

  1. Не носіть з собою великі суми грошей. Краще зберігати їх на картках, які можна швидко заблокувати, якщо щось піде не так.
  2. Уникайте скупчення людей. У разі, якщо ви не можете піти від цього, зніміть рюкзак з плечей, тримайте перед собою. Гроші і телефону з задніх кишень витягніть, перекладіть.
  3. Спостерігайте за тими, хто поруч з вами. Якщо ви розраховуєтеся або знімаєте гроші з карти - не дозволяйте стояти чужій людині впритул до вас. Отримавши гроші, відразу закривайте гаманець, сумку, тримайте перед собою.
  4. Заходячи в громадський транспорт, приготуйте гроші заздалегідь-щоб потім терміново не шукати по всіх кишенях і сумках.

Стали жертвою кишенькового злодія? Звертайтеся до найближчого підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінія «102».