Національна поліція Одеської області нагадує про відкриття сезону полювання

Національна поліція Одеської області нагадує про відкриття сезону полювання

Скоро відбудеться відкриття сезону полювання 2021-2022 років. Прес-служба Одеського районного управління поліції №2 нагадує власникам зброї про те, що необхідно звернути увагу на стан дозвільної документації. Якщо є необхідність, то слід привести її в порядок, інакше мисливця чекає покарання.

Слід пам'ятати, що кожна зброя: вогнепальна і холодна має бути зареєстрована. Кожні три роки зброя повинна проходити перереєстрацію. Подбати про перереєстрацію власник зобов'язаний за місяць до закінчення терміну дії поточних документів. Якщо ви, як власник зброї, порушуєте строки реєстрації та перереєстрації зброї, то, згідно зі ст.192 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вам передбачено покарання у вигляді штрафних санкцій.

Також не варто забути про те, як саме має власники повинні зберігати зброю. Мисливська вогнепальна, газова зброя і пристрої для відстрілу гумових куль має бути в розрядженому вигляді, зберігати його зобов'язані за місцем проживання власника гармати в металевому сейфі. Ключ від сейфа повинен бути у власника знаряддя. Або в тому місці, яке виключає доступ сторонніх осіб, навіть близьких родичів.

При зміні місця проживання, втрати знаряддя, власник зобов'язаний повідомити в правоохоронні органи про те, що трапилося.

Співробітники поліції мають право проводити перевірку стану зберігання зброї. Якщо в ході перевірки виявляться порушення, то зброю буде вилучено, згідно із законодавством.

Також нагадуємо, що мисливці повинні мати відповідні документи, не тільки дозвіл на зброю:

1. Посвідчення мисливця;

2. Контрольна картка обліку здобутої дичини та порушень правил полювання;

3. Відстрілочна картка користувача мисливських угідь;

4. Якщо є мисливські собаки - документи на собаку.

Для того, щоб стати мисливців, необхідно скласти іспит в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Контрольна картка видається з 1 травня до 30 квітня поточного року і діє до 30 квітня наступного року.