На робочій зустрічі в прокуратурі обговорювали проблемні питання у сфері охорони дітей

На робочій зустрічі в прокуратурі обговорювали проблемні питання у сфері охорони дітей

Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко провів робочу зустріч. На ній були присутні представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Валентин Михайлів. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.
Захід було проведено з метою реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Генерального прокурора. На зустрічі сторони обговорили проблемні питання, які виникли під час децентралізації: що стосуються здійснення повноважень об'єднаними територіальними громадами з охорони дитинства; щодо забезпечення захисту особистих майнових прав дітей; соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; дітей, які постраждали внаслідок військових дій та збройних конфліктів; влаштування під опіку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Підкреслювалося, що пріоритетним питанням є створення в ОТГ служб
по справах дітей. Вони здійснюватимуть безпосереднє ведення справ щодо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та інших категорій дітей, які є мешканцями громад.
Також велося обговорення про співпрацю між обласною прокуратурою представниками Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері дотримання прав людини в місцях несвободи.