На період дії воєнного стану помічникам суддів не треба подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою

На період дії воєнного стану помічникам суддів не треба подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою

Відбулося засідання Ради суддів України, на якому було піднято питання про особливості прийому на роботу помічників суддів в частині підтвердження рівня володіння державною мовою. Про це повідомляє прес-служба Судової влади України.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч надав інформацію щодо особливостей прийому на роботу помічника голови суду, помічника заступника голови суду, помічника судді, помічника члена Ради суддів України в період дії воєнного стану. Члени Ради, вислухавши та обговоривши питання, вирішили, що особі, яка претендує на зайняття посади помічника судді в період дії воєнного стану не потрібно подавати документ про підтвердження рівня володіння державною мовою відповідно до ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

У разі, якщо претендент отримає посаду помічника судді і вирішить на ній працювати і надалі, то він буде зобов'язаний подати документ про підтвердження рівня володіння державною мовою протягом трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану, якщо такі документи не були подані ним раніше.