МОН надало рекомендації щодо проведення нового навчального року

МОН надало рекомендації щодо проведення нового навчального року

Міністерство освіти і науки України адресувало керівникам освітніх закладів лист (від 27.06.22 №1/7035-22), в якому дало рекомендації щодо підготовки до початку та перерахувало особливості організації освітнього процесу у 22/23 навчальних роках.

Таким чином, освітнім установам рекомендовано:

  • Забезпечити освітній процес максимально наближений до традиційного формату з урахуванням того, що відбувається в країні і обмежень воєнного часу, із забезпеченням захисту учасників освітнього процесу;
  • Надавати необхідну допомогу колегам з інших закладів освіти;
  • Забезпечити підготовку закладів до осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучень альтернативних джерел енергії та гнучкого графіку освітнього процесу.

Також освітні установи повинні:

  • Розглянути можливість початку освітнього процесу у 22/23 році для студентів професійної передвищої, вищої освіти старших курсів орієнтовно з 15 серпня 2022 року з урахуванням планових заходів вступної кампанії, а також можливість використання у теплу частину року суботніх днів для навчання, та внести відповідні зміни у графіку освітнього процесу та відпусток працівників.
  • Скорегувати структуру навчального року з урахуванням наслідків збройної агресії та особливостей навчання в осінньо-зимовий період, передбачивши завершення зимової заліково-екзаменаційної сесії до кінця листопада 2022 року, розглянути можливість початку другого семестру орієнтовно з 15 лютого 2023 року.
  • Розглянути можливість початку освітнього процесу для здобувачів освіти перших курсів закладів професійної передвищої освіти на основі базової середньої освіти орієнтовно з 15 серпня 2022 року. Для студентів перших курсів на основі повної загальної середньої освіти - орієнтовно з 15 вересня, але не пізніше 15 жовтня 2022 року. Для перших курсів магістратури - орієнтовно 1 жовтня 2022 року.
  • Випускникам закладів професійної передвищої та вищої освіти, які не змогли пройти атестацію навіть дистанційно у зв'язку з ситуацією в країні, дати можливість поновлення на навчання в міру їх готовності.