Місто забезпечує дітей пільгових категорій ліками безкоштовно

Місто забезпечує дітей пільгових категорій ліками безкоштовно

Міська цільова програма "Здоров'я" розрахована на три роки: з 2020 по 2023. Вона передбачає підтримку дітей із соціально вразливих сімей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (інвалідність, стан здоров'я, економічні проблеми та інші фактори). Хто має право на безкоштовні ліки, - розповіла прес-служба Офіційного сайту м.Одеса.

Діти пільгових категорій, діти з соціально та економічно вразливих сімей безкоштовно забезпечуються лікарськими препаратами за рецептом лікаря при лікуванні неускладнених захворювань в умовах стаціонару вдома, завдяки програмі «Здоров'я».

Програма існує за рахунок міського бюджету і працює у всіх міських дитячих поліклініках Одеси. Дітей, які потребують особливої соціальної допомоги та підтримки, реєструє в Програму педіатрична служба поліклініки. Для видачі препарату в аптеці необхідний рецепт від педіатра, з яким у дитини укладена декларація.

На 2021 рік з бюджету міста передбачено 2 мільйони гривень на безкоштовне забезпечення дітей пільгових категорій медикаментами при амбулаторному лікуванні. За перше півріччя 2021 року було забезпечено 797 дітей лікарськими препаратами. Це дозволило надати їм амбулаторне лікування в домашніх умовах, уникнути ряду важких ускладнень і госпіталізації дітей в стаціонар.

Також програма "Здоров'я" передбачає фінансування заходів, спрямованих на поліпшення діагностичної медичної допомоги дітям в умовах приймально-діагностичних відділень міських дитячих лікарень. На даний напрямок з міського бюджету виділено 5,2 млн грн, що дозволяє в повному обсязі забезпечити сучасний рівень надання медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів.