Міська рада направить матеріальну допомогу одеситам, житло яких постраждало від стихії

Міська рада направить матеріальну допомогу одеситам, житло яких постраждало від стихії

Вночі 22 липня на Одесу обрушилася негода. За 5 годин безперервного дощу випало понад 200% місячної норми опадів. Сильна злива затопила деякі ділянки міста, внаслідок чого рух було паралізовано, а будівлі деяких одеситів були затоплені.

28 липня 2021 року депутати Одеської міськради підтримали зміни в Міській програмі надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси на 2021-2023 роки, - зазначає прес-служба офіційного сайту міста Одеса.

Мер Одеси, Геннадій Труханов, повідомив, що вже дав доручення районним адміністраціям надати списки постраждалих. На даний момент їх 226. Більшість з них - жителі Суворовського району (близько 150 заявок).

Зміни в Міській програмі передбачають виділення з міського бюджету 6,1 млн гривень на матеріальну допомогу одеситам, яких постраждали від природного лиха в ту ніч. Матеріальна допомога надається одеситам у спрощеному порядку.

Про те, що таке «спрощений порядок» розповіла директор Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради - Олена Китайська.

При звичайному порядку роботи Міської програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги, одесити повинні були збирати цілий пакет документів, наприклад, документ про доходи сім'ї, про те, хто входить до складу сім'ї і так далі. Але, враховуючи ситуацію з лихом, порядок спростили - тепер передбачається лише подача заяви, паспорта, коду, а також документа, який підтверджує, що ви володієте житлом, яке постраждало або проживаєте в ньому.

Працівники районних адміністрацій виїжджають на місце, оглядають його і складають два акти: акт обстеження та оціночний акт. На основі цих документів приймається рішення про виділення матеріальної допомоги.

Допомога видаватиметься або за розпорядженням голови районної адміністрації (максимальний розмір - 20 прожиткових мінімумів), або за розпорядженням міського голови, якщо розмір допомоги буде оцінений більше, ніж 20 прожиткових мінімумів. Матеріальна допомога не може становити більше 65 прожиткових мінімумів.