Місцева влада зможе розпоряджатись майном ліквідованих шкіл

Місцева влада зможе розпоряджатись майном ліквідованих шкіл

На позачерговому пленарному засіданні парламент прийняв законопроект № 1708-IX, яким дозволяється місцевим органам влади вільно розпоряджатись майном ліквідованих комунальних закладів середньої освіти.

Відтепер, органам місцевого самоврядування дозволено вільно використовувати майно ліквідованих закладів загальної середньої освіти для потреб місцевої громади. Наприклад, здавати в оренду майно ліквідованих комунальних закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості.

Кошти від оренди виключно громада зможе використовувати на освітні потреби.

Також законом № 1708-IX:

  • надано місцевій владі можливість розпорядження майном ліквідованих санаторних шкіл та спеціальних закладів загальної середньої освіти;
  • встановлено обов’язок щодо організації громадського обговорення питань про використання майна та земельних ділянок ліквідованих державних, комунальних закладів у сільській місцевості;
  • розширений перелік сфер суспільного життя щодо використання майна ліквідованих шкіл та земельних ділянок, на яких вони розташовані.

Окрім того, місцева влада зможе визначити цільове призначення земельних ділянок, на яких розташоване майно ліквідованого закладу середньої освіти, як землі спорту та сфери послуг.

«Закон дозволить на законодавчому рівні закріпити можливості для ОТГ ефективно розпоряджатися майном ліквідованих комунальних навчальних закладів середньої освіти, що знаходяться у сільській місцевості, зокрема, використовувати для потреб громади та здавати його в оренду», - йдеться у пояснювальній записці до закону.