Міністерство соціальної політики допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю

Міністерство соціальної політики допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю

Одне з головних завдань Міністерства соціальної політики є повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачуване робоче місце. За даними Міністерства, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тисяч людей з інвалідністю працездатного віку. Разом з ними могли б працювати і ще понад 1,5 млн. людей з інвалідністю, але для них гарантовані права на працю залишаються з різних причин не реалізовані.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна стверджує, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно на законодавчому рівні, на рівні комунікації з роботодавцем, на рівні якісної освіти, яка повинна відповідати потребам ринку праці, і створення доступної інфраструктури.

Виходячи з опитування роботодавців, 43% готові витрачати власні кошти на пристосування робочих місць для осіб з інвалідністю в разі прийняття рішення про їх працевлаштування. Результат цього опитування свідчить про те, що роботодавці поступово готуються до того, щоб створювати для людей з інвалідністю комфортні умови праці.

Для допомоги особам з інвалідністю, Міністерство соціальної політики розробило нові стимули, щоб забезпечити людей роботою.

Серед таких стимулів:
- контракт на навчання буде оплачуватися;

- стажування на робочому місці також буде оплачуватися;

- за зарплату, податки, соціальні внески, сплачені роботодавцем за людину з інвалідністю з моменту її працевлаштування, роботодавець отримуватиме компенсацію в розмірі 50% або 100% фактичних витрат залежно від ступеня інвалідності працівника протягом двох років;

- розвиватиметься програма надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних установ.

У зв'язку з цим Міністерство соціальної політики презентувало новий пілотний проект “Працюй вільно", який покликаний полегшити працевлаштування людей з інвалідністю. В рамках проекту працюватимуть програми, які допоможуть людині з інвалідністю адаптуватися до вимог роботодавця. У проекті люди зможуть пройти короткий курс навчання і отримати мінімальні знання, які будуть достатні для роботи на новому місці.

Проект працює на базі «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком між людьми з інвалідністю та роботодавцями. Перші зможуть знайти роботу, яку вони захочуть, другі можуть проводити співбесіди онлайн. При необхідності при співбесіді буде присутній сурдоперекладач. Роботодавці також можуть надавати свій навчальний контент.

Портал "Вільно" має три основні складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна карта доступності.

Найближчим часом на порталі з'явиться функція начитки резюме голосом для зручності тим людям, які мають порушення зору або слуху.