Міністерство юстиції: що робити, якщо не встиг зареєструвати новонародженого

Згідно із законодавством України, батьки зобов'язані зареєструвати свою дитину протягом місяця з дня народження. Здавалося б, місяць часу, але іноді його дуже мало. І так буває, що батьки не встигають зареєструвати малюка.
Міністерство юстиції нагадало про те, що необхідно робити, якщо подібне сталося.
Якщо батьки пропустили реєстрацію дитини без поважної причини: адміністративна відповідальність від 17 до 51 гривні. Також працівники відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) складають протокол про порушення.
Є також і поважні причини пропуску реєстрації. Такими непередбачуваними ситуаціями можуть бути, наприклад, відсутність відділів в тому районі, де знаходяться батьки малюка. Тоді таким батькам надається ще один місяць на реєстрацію з дня повернення.
Державна реєстрація малюка відбувається за місцем проживання дитини або за місцем проживання його батьків або одного з них. Для цього необхідно скласти заяву.
У тому випадку, якщо зареєструвати дитину немає можливості, наприклад, через хворобу батьків або їх смерті, то реєстрація дитини проводиться за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого працівника закладу охорони здоров'я, в якому народилася або знаходиться дитина.
Які документи необхідні для реєстрації дитини?
- Медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;
- Паспорт або паспортні документи, які засвідчують особи батьків;
- Документ, що є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про народження, заялвеніе матері, спільна заява батька і матері, заява батька про визнання батьківства).
А якщо так вийшло, що вашій дитині вже рік і більше, але ви його не зареєстрували, то зареєструвати його можна на загальних підставах за місцем проживання.
Крім перерахованих вище документів, потрібно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу і довідку з місця його проживання.