Коли припиняється плата за землю, у разі продажу земельної ділянки?

Коли припиняється плата за землю, у разі продажу земельної ділянки?

Кожен власник земельної ділянки знає - власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з того дня, як отримують права власності або право користуватися земельною ділянкою. Податок на землю нараховується за даними Державного земельного кадастру. Але через який час, після продажу земельної ділянки, ви припиняєте платити податок?

У тому випадку, якщо право власності або право користування земельною ділянкою припиняється, то плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» держава офіційно визнає присвоєння або припинення права власності або користування за допомогою державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Якщо право власності переходить від одного власника фізичної особи до іншої фізичної особи протягом календарного року, то податок на землю зобов'язаний сплатити попередній власник земельної ділянки за період з 1 січня чинного року до початку того місяця, в якому права були передані. Таким чином, починаючи з місяця отримання новим власником прав власності, саме новий власник починає сплачувати податки.

Центральне міжрегіональне управління Головної податкової служби по роботі з великими платниками податків нагадує, що оскільки п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (ПКУ) встановлюють щомісячний обов'язок виконання податкових зобов'язань з плати за землю за перебування ділянки у власності та містить уточнення, згідно з яким податкові зобов'язання з плати за землю виконуються новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув права власності, то при встановленні дати припинення податкових зобов'язань з плати за землю юридична особа повинна керуватися нормами п. 287.1 ст. 287 ПКУ в частині внесення плати за землю за фактичний період перебування у неї земельної ділянки у власності в поточному році.

Таким чином, у разі відчуження юридичною особою протягом року земельної ділянки, яка перебувала у її власності земельний податок сплачується за фактичний період перебування земельної ділянки у власності такої особи до дати реєстрації припинення юридичною особою речового права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».