Керівник Одеської обласної прокуратури проінформував про підсумки роботи відомства за І півріччя 2021 року

Керівник Одеської обласної прокуратури проінформував про підсумки роботи відомства за І півріччя 2021 року

На відкритому пленарному засіданні Одеської обласної ради, 19 серпня, керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко проінформував про результати діяльності органів прокуратури Одеської області за І півріччя 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

Керівник Одеської обласної прокуратури повідомив, що органами прокуратури Одеської області системно вживаються заходи для забезпечення реалізації конституційних функцій і завдань, спрямованих на затвердження законності в регіоні, зміцнення авторитету прокуратури в суспільстві.

Таким чином, завдяки скооперованій роботі правоохоронців регіону, рівень кримінальної протиправності в Одеській області знизився з 57,8 до 46,9 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення.

Кількість кримінальних правопорушень проти життя і здоров'я осіб, проти власності, у тому числі крадіжок, вимагань і шахрайства зменшується швидше загальнодержавних темпів.

Сергій Костенко вказав, що основна увага зосереджена на забезпеченні ефективного процесуального керівництва досудових розслідувань у кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямах.

Підводячи підсумки першого півріччя 2021 року:

1. До суду направлено 21 обвинувальний акт щодо організованих злочинних угруповань у складі 74 осіб, якими скоєно 206 кримінальних правопорушень.

2. До суду направлено обвинувальні акти у 29 кримінальних провадженнях, серед яких провадження щодо організованої злочинної групи. Це є результатом розкриття та розслідування кримінальних правопорушень у бюджетній системі.

3. Робота з протидії правопорушенням у сфері охорони навколишнього середовища набула більшої ефективності. До суду направлено 43 обвинувальні акти, пред'явлено позовів на суму 545 млн гривень.

4. До суду направлено 16 обвинувальних актів про контрабанду, у тому числі заборонених до вивезення лісоматеріалів, наркотичних засобів та психотропних речовин.

5. Тенденція щодо поліпшення протидії корупції є стійкою. До суду направлено 75 обвинувальних актів про корупційні правопорушення, 696 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією. За ними до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу вже притягнуто 262 порушника.

6. До суду направлено обвинувальні акти стосовно 7 працівників митниці.

7. Проведено послідовну роботу щодо активізації розслідування фактів незаконного будівництва або реконструкції житла, привласнення коштів, інвестованих у таку діяльність. За результатами розслідування 6 кримінальних процесів: обвинувальні акти направлено до суду, а також 3 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

8. За результатами представницької діяльності прокурорів: пред'явлено позовів на суму понад 2 млрд гривень, задоволено позовів на 732 млн гривень, добровільно відшкодовано 681 млн грн, забезпечено виконання судових рішень на суму 470 млн гривень, повернуто 2,4 тисячі гектар землі.

9. У сфері охорони дитинства: прокурорами пред'явлені позови на 21 млн гривень, у тому числі про повернення навчальним закладам з незаконного володіння та користування 676 га землі.

10. З метою забезпечення виконання вимог ЗУ «Про звернення громадян» органами прокуратури області вирішено понад 5 000 звернень.

Забезпечення ефективної взаємодії з органами місцевої влади та місцевого самоврядування визначено одним із пріоритетів у діяльності прокуратури Одеської області на ІІ півріччя 2021 року.