Кабінет Міністрів затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Кабінет Міністрів затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину

11 жовтня Кабінет Міністрів України провів позачергове засідання. Парламент вніс зміни до постанови №1236, яка передбачає посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановлено «жовтий», «помаранчевий», «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

Як вказує Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, нові правила для перевезення пасажирів - вимушений захід для стримування поширення коронавірусної інфекції, щоб зберегти життя і здоров'я громадян.

Таким чином, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах з «жовтим», «помаранчевим», «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх пасажирів, водіїв, екіпажу літака одного з наступних документів:

  1. документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  2. міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини, дозволеної ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або одужання особи від зазначеної хвороби, що підтверджується за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, у тому числі мобільним додатком Порталу «Дія»;
  3. негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який дійсний 72 години.

Дані нововведення стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Вони відносяться до автомобільного транспорту на автобусних маршрутах, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполучення.

Вони не будуть застосуються до міських або внутрішньообласних перевезень.

Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака, пасажирів зазначених документів.