Яким буде цей опалювальний сезон для одеситів?

Яким буде цей опалювальний сезон для одеситів?

Початок опалювального сезону в Одесі має розпочатися в середині жовтня, але готуватися до нього необхідно вже зараз. Очевидно, що через війну, яку розпочала росія проти України ця зима буде дуже непростою. Проте, не час панікувати. Сьогодні кожен з нас може долучитися до процесу підготовки до холодів, - повідомляється на сторінці фракції «Слуга народу».

«Ми, як депутати Одеської міської ради та члени профільної комісії підтримали схему теплопостачання в місті. Чому це важливо? Бо, програма є довгостроковою. Вона надасть можливість залучити кошти різних фондів, зокрема кредитних та донорських», - розповідає депутат Одеської міської ради VIII скликання, член складу комісії з ЖКГ - Олексій Асауленко.

Регулярно одесити звертаються щодо встановлення лічильників тепла. Це дозволило б підвищити енергоефективність та зменшити рахунки. З проханням проінформувати щодо виконання відповідної програми, Олексій Асауленко звернувся до профільного відомства.

Так, у відповідь на запит в департаменті зазначили, що роботи по оснащенню всіх будинків лічильниками планувалися та були укладені договори з організаціями, які мають досвід в цій галузі:

«...після введення воєнного стану в Україні вказані підприємства тимчасово припинили свою діяльність. КП «Теплопостачання міста Одеси» уклало договори на закупівлю вузлів комерційного обліку у підприємств, що є офіційними дилерами в Україні, виробників засобів вимірювальної техніки та здійснює виконання робіт з встановлення приладів силами комунального підприємства», - йдеться в листі.

В свою чергу уряд робить все від нього залежне, аби забезпечити безперебійне газопостачання. За словами профільних чиновників міської ради – на середину серпня готовність Одеси до холодів становила 70%.

Розпочало підготовку до опалювального сезону і КП «Теплопостачання міста Одеси». Так, можна побачити, що проводяться регламентні роботи із заміни ділянок теплових мереж, ремонт обладнання центральних теплових пунктів тощо. Проте, як зазначають в КП, серйозною проблемою залишається заборгованість за надані послуги населення. Безумовно, ця ситуація поглибилася із початком повномасштабної війни.

Про те, що цієї зими температура в домівках українців буде нижчою від норми на 4 градуси зазначив голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. А це може призвести до масового використання електрообігрівачів.

«До мене регулярно звертаються одесити, яких турбує питання можливих труднощів із постачанням газу. Люди занепокоєні тим, що це може призвести до перенавантаження електричних мереж, через масове використання обігрівачів. А це не тільки відключення світла, але й питання протипожежної безпеки з якою в нашому місті, на жаль, дуже багато проблем. Особливо це стосується центральної частини міста», - розповів Олексій Асауленко

Аби уникнути серйозних проблем, до перевірки стану електромереж своїх будинків містяни мають долучатися вже зараз.

«Що ви можете зробити? Перш за все, перевірити, в якому стані перебувають електромережі у вашому будинку. У разі потреби можна зібрати гроші для передплати, що дозволить відремонтувати або певним чином модернізувати електромережі. Цей механізм є дієвим і для ОСББ, і для будинків, що знаходяться у відомстві ЖКС-ів, керуючих компаній», - додає Олексій.

Автор: Ірина Яковлєва