Як українцям отримати компенсацію за травми через ожеледицю?

Як українцям отримати компенсацію за травми через ожеледицю?

Щороку одне й те ж саме. Зима настає несподівано і не завжди несе позитив та радість. Зокрема, різка зміна погоди може принести багато проблем у сфері здоров'я. І одна з багатьох таких проблем - травма, отримана шляхом падіння в ожеледицю.

Невдале падіння – і вже зламана нога. Ви йдете до лікарні, але навряд чи ви знаєте як за подібне вимагати матеріальну компенсацію, а головне – куди звертатися. Про це розповідає "КонстуктивNEWS":

Нагадуємо:

  1. Ожеледиця – ситуація бездіяльності відповідних органів. За Конституцією України ст.55: «Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень дій або бездіяльності органів державної влади місцевого самоврядування посадових та службових осіб». Також, ст.56 «Кожний має право на відшкодування за рахунок держави або органів місцевого самоврядування матеріальної чи моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями, бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових та службових осіб при скоєнні ними своїх повноважень».
  2. Цивільний кодекс (ДК), а саме стаття 1195 "Відшкодування шкоди заподіяної каліцтвом або іншими пошкодженнями здоров'ям" говорить - фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням зобов'язана відшкодувати потерпілий заробіток/дохід загальної працездатності, а також поповнення додаткових витрат, спричинені необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду.

Щоб люди не могли «халтурити» у цій справі та отримувати гроші просто так, варто звернути увагу на статтю 1166 ЦК України «Загальні підстави відповідальності за заподіяну майнову шкоду» - якщо немає доказів провини, то людина може не відшкодовувати шкоду, якщо доведе, що травма трапилася не з його вини.

Хто відповідає?

  1. ОСББ або ЖЕК – вийшли зі свого під'їзду, зробили крок, перелом – можна пред'явити претензію керівництву вашого будинку. Адже ваші гроші повинні йти на те, аби на території будинку було все добре. В даному випадку, у зв'язку зі статтею 28 Цивільного кодексу "Підсудність справ на вибір позивача" ви повинні скласти претензію і спочатку відправити її керівництву служби, яка відповідальна за експлуатацію ділянки. Якщо ніяких дій немає, необхідно звернутися до суду того району міста, в якому ви проживаєте.
  2. Тротуари – всі тротуари комусь належать і необхідно знати кому: комунальному підприємству чи приватному. Після того, як ви дізнаєтеся власника - вам необхідно туди звернутися з претензією, але для цього потрібно мати докази.
  3. Вулиці міста (район не важливий) – вам варто звернутися до міської ради.
  4. Дорога - як і тротуари, кожна дорога має власника. Дороги, що знаходяться у містах, перебувають у володінні комунальних підприємств органів місцевого самоврядування. Державна служба автомобільних доріг відповідає за дороги, що сполучають міста України, тобто за дороги загальнодержавного значення.

Щоб дізнатися, кому належить тротуар чи дорога, достатньо звернутися із запитом до органів місцевої влади.

Докази

 

Ми раніше вже говорили, що потрібно складати претензію з доказами. Які докази можуть бути у цьому випадку?

- Сама наявність травми.

Обов'язково потрібно мати довідку з лікарні, де буде чітко визначено вид травми, і за яких обставин ця травма отримана.

-Наявність порушення.

Можна зробити фотографії із зазначенням дати та часу місця, де було травмовано. Також у цьому пункті можна заручитись підтримкою свідків.

- Чеки і все інше, що може підтвердити матеріальні втрати.

Рецепти лікарів, квитанції з аптек тощо.

- Можливе також підтвердження нанесення моральної шкоди.

Це можуть бути висновки лікарів, рецепти, в яких вказані спеціальні ліки для боротьби з психологічними розладами, які були викликані травмою.

Наявність усіх цих документів дає право звинуватити відповідального у невиконанні своїх зобов'язань.

Можна і не грошима

Не варто засмучуватися, якщо ви отримали травму, але грошей не втратили. Навіть у такому разі вам можуть відшкодувати збитки. Наприклад, це може бути чищення та ремонт взуття/одягу, в якому ви були у день отримання травми. Також ви можете змусити житлово-комунальну службу або іншого відповідального очистити територію.

Бажаємо вам чистих доріг під ногами!