Як пройшла перша сесія Одеської міської ради під час воєнного стану?

Як пройшла перша сесія Одеської міської ради під час воєнного стану?

У сесійній залі Одеської міської ради відбулася XIV сесія Одеської міської ради VІІІ скликання. Це перша сесія, яка відбулась під час воєнного стану і поєднала у собі як прийняття важливих для міста рішень, так і перерви на час повітряних тривог.

Сесія проходила у змішаному форматі: офлайн та онлайн. У зв’язку з чим, понад годину депутати Одеської міськради сперечалися, чи законно проводити дистанційне засідання муніципалітету та онлайн голосувати тим, хто відсутній у залі.

Петро Обухов, депутат від фракції «Європейська солідарність» запропонували дозволити голосувати лише присутнім у залі обранцям. Зокрема, він наголосив, що якщо у відсутніх немає можливості прийти на сесію, то нехай здають мандати, окрім тих, хто на фронті. Обухов заявив, що якщо цю пропозицію не підтримають, то фракція залишить зал.

Його підтримала депутат від фракції «Слуга народу» Ольга Квасніцька, заявивши, що подібні засідання з дистанційним форматом в умовах військового стану незаконні. У свою чергу юристи мерії заявили, що сесія правомірна. У результаті, фракція «ЄС» залишила зал.

Олексій Асауленко, депутат Одеської міської ради VIII скликання від фракції «Слуга народу» підкреслив, що незважаючи на те, що сесія проходила у змішаному форматі, все ж дуже важливо, що вдалося зібратися, адже була потреба ухвалити низку важливих для життєдіяльності міста проєктів.

Так, на сесії підтримали передачу до комунальної власності об'єктів цивільного захисту, або простіше кажучи, бомбосховищ. Це надає правовий механізм для того, щоб навести лад в цьому питанні.

Олексій також зазначив, що було прийнято не менш важливе рішення, що стосується регуляторних актів: «Вперше, ми побачили новий розроблений документ щодо «встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів». Це гарантує нам надходження до бюджету. Правила почнуть діяти з 1 січня 2023 року».

«Сьогодні ми всі маємо бути єдиними та сильними заради України та кожного її громадянина. Тож, ми, як депутати, зобов'язані забезпечувати функціонування міської інфраструктури, навіть за часів війни. Я вдячний кожному, хто долучився до роботи. Вірю в нашу державу та разом наближаємо Перемогу», - підкреслив Олексій Асауленко.

Автор: Катерина Радіонова