Як перевірити кредитну історію?

Як перевірити кредитну історію?

Що є одним з важливих факторів під час ухвалення рішення про видачу Вам кредиту? Оцінка вашої кредитної історії. Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. 

Однак, не лише фінансові установи можуть це робити. Перевірити свою кредитну історію Ви можете й самостійно. Детальніше про це розповіла прес-служба Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).

Кредитна історія – це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно погашалась заборгованість. Кредитна історія відображає дисципліну погашення кредитів позичальником та містить інформацію щодо поручительства.

Хто має доступ до кредитної історії?

  1. Власник кредитної історії.
  2. Установи, які мають відповідну згоду від власника.

В Україні зареєстровані сім бюро кредитних історій, з яких активними учасниками ринку нині є п’ять: ПрАТ "Перше всеукраїнське бюро кредитних історій ", ТОВ "Бюро кредитних історій "Українське кредитне бюро", ТОВ "Українське бюро кредитних історій", ПрАТ "Міжнародне бюро кредитних історій" і ТОВ "Онлайн бюро кредитних історій".

За законодавством один раз упродовж календарного року записи щодо власних кредитів можна отримати безкоштовно. Усі подальші звернення впродовж року будуть платними.

Також, ви можете під’єднати SMS-інформування та бути в курсі будь-яких подій щодо кредитної історії. Ця послуга допомагає запобігти випадковим простроченням, захиститись від шахрайства та перевірок кредитної історії без вашої згоди, але вона є платною.

Таким чином можна виявити і факт шахрайства.

Якщо виявилося, що хтось оформив на ваше ім’я кредит, потрібно звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів.