Як отримати міжнародне посвідчення водія?

Як отримати міжнародне посвідчення водія?

Мати власну машину для поїздок по світу - неймовірно зручно. Але ваш відпочинок може бути зіпсований, якщо у вас не буде міжнародного посвідчення водія. Що це таке, для чого воно необхідно і як його отримати?

Міжнародне посвідчення водія - особливий документ, який затверджений міжнародним співтовариством, містить переклад ваших національних прав на декілька іноземних мов.

Самі по собі - вони дії не мають. Їх необхідно пред'являти лише в поєднанні з вашим національним посвідченням водія.

Міжнародне посвідчення водія являє собою невелику паперову книжечку сірого кольору.

Документ видається на три роки.

Для чого потрібен даний документ?

Не всі країни визнають ваше національне водійське посвідчення. У разі, якщо за кордоном у вас виявлять лише посвідчення водія вашої країни, а необхідний міжнародний документ, то вас можуть чекати певні проблеми: або штраф, або арешт.

У світі існують дві конвенції: Віденська і Женевська. У них закріплені вимоги до посвідчень водія і вони дещо відрізняються.

Наприклад, у країнах, які підписали Віденську конвенцію, українські права нового зразка (з 2011 року) дозволять вам керувати машиною. Адже у вашому національному посвідченні водія є вся інформація, яка відповідає вимогам Конвенції: вказана кінцева дата дії документа, всі написи продубльовані латиницею.

Однак для вашого спокою міжнародний документ все ж краще зробити, адже міжнародне водійське посвідчення може вам стати в нагоді не тільки для керування.

У країнах, які підписали Женевську конвенцію, вам не дозволять навіть керувати машиною при наявності лише національного водійського посвідчення.

Детальніше познайомитися зі списком країн, яких входять до Конвенції можна на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Можливість

Навіть ті країни, які визнають українське посвідчення водія, можуть зажадати міжнародний документ для інших юридичних питань. Наприклад, його можна використовувати як посвідчення особи, або його можуть зажадати в разі оренди машини, а також при настанні страхового випадку.

Як оформити міжнародне посвідчення водія?

Документ буде виданий на підставі національного посвідчення водія. Для цього необхідно звернутися в територіальний сервісний центр МВС.

Як ми вже згадували, міжнародний документ діє протягом лише 3 років. Але міжнародне посвідчення водія може припинити свій термін дії раніше трьох років, якщо термін дії ваших національних прав підійшов до кінця.

Отже, в територіальний сервісний центр МВС необхідно принести:

 • оригінал посвідчення водія - його необхідно просто продемонструвати адміністратору і залишити копію документа;
 • паспорт громадянина України, але якщо ви надаєте паспорт у формі картки, яка не має інформації про реєстрацію місця проживання, то вам також необхідно принести довідку про реєстрацію місця проживання;
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см на матовому папері;
 • квитанція про оплату адміністративної послуги.

Посвідчення буде зроблено протягом 5 робочих днів з дня подачі необхідних документів. У момент видачі міжнародного посвідчення водія, також вам повертають національне посвідчення водія, паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон.

Ніяких додаткових іспитів для отримання документа здавати не потрібно.

Якщо ви не хочете або не можете отримати міжнародне посвідчення водія, переконайтеся, що у вашому національному посвідченні міститься наступна інформація:

 1. Прізвище;
 2. Ім'я, по батькові;
 3. Дата і місце народження;
 4. Орган, який видав посвідчення;
 5. Дата і місце видачі посвідчення;
 6. Дата закінчення дії посвідчення;
 7. Номер посвідчення;
 8. Підпис та / або штамп органу, який видав посвідчення;
 9. Підпис власника;
 10. Фотографія власника;
 11. Категорія / категорії, на які поширюється посвідчення, з позначкою про дату видачі посвідчення та дату закінчення дії кожної категорії.

Якщо ваше національне посвідчення не відповідає вимогам Конвенції, то слід звернутися в територіальний сервісний центр МВС для обміну документа на новий зразок.

Також вам можуть відмовити в послузі, якщо:

 1. Вас позбавили права керувати транспортним засобом;
 2. Ви перебуваєте в розшуку;
 3. Посвідчення водія знаходиться в розшуку;
 4. Встановлено факт підробки водійського посвідчення;
 5. У момент отримання міжнародного посвідчення водія, національне посвідчення водія закінчить свій термін дії;
 6. Дані заявника не відповідають даним у посвідченні.