Як отримати лікарняні та допомогу по вагітності та пологах під час війни?

Як отримати лікарняні та допомогу по вагітності та пологах під час війни?

Протягом воєнного стану могли і можуть виникнути різні обставини, через які працівник не може своєчасно отримати лікарняні або допомогу по вагітності та пологах. До того ж, ваше підприємство могло просто зупинити роботу або не мати зв'язку і не опрацювати ваш лікарняний, або ви могли переміститися в безпечне місце, не мати зв'язку з роботодавцем та різні інші випадки.

Таким чином, щоб отримати виплати за листками тимчасової непрацездатності (лікарняними) та допомогу по вагітності та пологах, на час воєнного стану Міністерство соціальної політики України забезпечило можливість працівникові самостійно звернутися в будь-який куточок України до відділення Фонду соціального страхування України (ФСС).

Куди звернутися?

Якщо роботодавець не може обробити лікарняний, подати заяву-розрахунок, то, щоб отримати виплати під час воєнного стану, застрахований працівник може звернутися до ФСС і отримати безпосередньо виплату на банківський рахунок лікарняних або допомоги по вагітності та пологах.

Безпосередньо працівнику можуть бути нараховані:

  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога з тимчасової втрати працездатності;
  • допомога на поховання.

Перелік відділень ФСС, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану, і їх контакти оновлюються - тут.

Які потрібні документи для виплати?

Для призначення виплати потрібно подати наступні документи:

  • паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний;
  • копії 1-ї-4-ї, 11-ї-16-ї сторінок паспорта та сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • довідку про відкриття поточного рахунку для зарахування матеріального забезпечення (за наявності);
  • інші документи, визначені Порядком надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженим постановою Правління Фонду соціального страхування України 01.2017 № 8.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не потрібна.

ФСС перерахує кошти на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську карту.

А також зверніть увагу: послуга "єМалятко" онлайн тимчасово недоступна, оскільки деякі державні реєстри були відключені з міркувань безпеки.

Проконсультуватися з загальних питань або в разі неможливості зв'язатися з відділенням ФСС можна через «гарячі» лінії.

Працівники можуть слідкувати за станом оплати лікарняних онлайн у телеграм-каналі ФСС за тегами #фінансування_оперативно та #фінансування_страхувальників.

Джерело: БПД