Як отримати державну допомогу на ремонт пошкодженого житла за допомогою єВідновлення?

Як отримати державну допомогу на ремонт пошкодженого житла за допомогою єВідновлення?

Ухвалено порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла. Даний порядок передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт житла. Громадяни можуть отримати послугу за допомогою електронного сервісу – єВідновлення, - про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Передбачається тестування послуги єВідновлення разом з Мінцифри в найближчи три тижні.

Хто зможе скористатись послугою?

Всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше і підлягає відновленню. Це, зокрема, стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься: учасникам бойових дій,

 1. - людям з інвалідністю внаслідок війни,
 2. - ветеранам війни,
 3. - членам сімей загиблих військових,
 4. - мобілізованим,
 5. - багатодітним родинам,
 6. - людям з інвалідністю І та ІІ групи,
 7. - батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
 8. - опікуна/піклувальникам,
 9. - прийомним батькам та патронатним вихователям,
 10. - дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Як отримати компенсацію?

 1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса.
 2. Відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Відкрити картку можна, як у банківському застосунку, так і в фізичному відділенні банку.
 3. Подати заяву на компенсацію в Дії.
 4. Спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення.
  Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.
 5. Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.

Як можна використати компенсацію?

Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали, вікна, двері, покрівлі, чи послуги підрядників, які мають відповідні MCC-коди чи торгівельні коди.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.