Авангардівська громада знайшла партнера в Словенії

Авангардівська громада знайшла партнера в Словенії

14 вересня, під час дводенного заходу «Мости довіри»: налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії», представники Авангардівської громади та муніципалітету Юршинці (Республіки Словенії) підписали лист про наміри до співпраці. Захід був організований програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Про це повідомляє ULEAD з Європою в Одеській області на своїй сторінці в Facebook.

- Мета Листа про наміри - засвідчити розуміння між Авангардівською громадою та муніципалітетом Юршинці щодо співпраці між муніципалітетами у сфері місцевого розвитку, - розповіла керівник Регіонального офісу Програми «ULEAD з Європою» в Одеській області Юлія Молодожен.

Якщо умови будуть сприятливі, а досвід співпраці позитивний, то громади можуть розробити і укласти Меморандум про взаєморозуміння.

Для ефективної співпраці, громади обмінюватимуться інформацією, проводитимуть спільні зустрічі, організовуватимуть заходи.

Серед намірів сторін - розробка потенційних спільних проектів, які можуть бути реалізовані в рамках майбутньої співпраці та укладення Меморандуму про взаєморозуміння.

Документ також включає в себе наступні пункти: прозора і публічна діяльність в рамках співпраці, інформування на сайтах спільнот і ЗМІ, залучення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, незалежних експертів, представників громадських організацій, наукових установ, згідно з умовами, які визначені окремими угодами, укладеними з даними суб'єктами і т. п.

- Дана співпраця - можливість долучитися до спільноти словенських муніципалітетів, знайти спільні можливості щодо розвитку культурних та освітніх проектів, - зазначив голова Авангардівської громади Сергій Хрустовський, - обмін досвідом завжди корисний для розуміння сучасних процесів розвитку громад та їх подальшого їх використання у власній діяльності.

На території Юршинці розвинене виноградарство, вирощування плодоовочевих культур, молочне тваринництво, тваринництво, сільське господарство та кооперація. Також завдяки розташуванню значної кількості пам'яток природи та культури, цікавих подій та етнологічних подій, муніципалітет має значний потенціал для розвитку туризму.

Фото: ULEAD с Европой в Одесской области