Затримка або скасування рейсу: які права має пасажир?

Затримка або скасування рейсу: які права має пасажир?

Літак - вид транспорту, який користується особливою популярністю людей в період відпусток. Адже так ви можете швидко і комфортно дістатися до необхідного місця на землі. Але, на жаль, існують неприємні ситуації, коли ваш рейс затримують або взагалі скасовують. Що робити пасажиру, які права він має? Звернемося до Повітряного кодексу України.

Скасувати або затримати рейс можуть через різні форс-мажори: технічні проблеми, надзвичайні ситуації в повітряному просторі, несприятливі погодні умови, відсутність запасних літаків і так далі.

Якщо рейс затримується, то авіакомпанія зобов'язана повідомляти пасажирам кожні півгодини на скільки приблизно ще буде затримуватися літак, через скільки він відправиться в політ. А також ви маєте право вимагати пояснення причини затримки.

Під час затримки рейсу, ви перебуваєте в залі очікування авіакомпанії і починаючи з двох годин очікування, ви маєте право на безкоштовне харчування і прохолодні напої. А також на компенсацію вартості квитка або право вибору іншого рейсу.

У разі, якщо ви вибираєте інший рейс, а клас, в якому ви летите знижується в порівнянні з початковим, то авіакомпанія зобов'язана вам це компенсувати протягом семи днів (ст. 107 ПК України):

 • 30%, якщо дальність 1500 км і менше;
 • 50%, якщо дальність від 1500-3500 км;
 • 75%, якщо дальність більше 3500 км.

Якщо затримка більше 24 годин: авіакомпанія зобов'язана надати номер в готелі, харчування, трансфер до готелю і назад в аеропорт.

Якщо рейс скасували, авіакомпанії зобов'язана повідомити про це пасажира за 14 днів до відльоту: в такому випадку, вам так само надається вибір - інший рейс або отримання назад грошей за квиток.

Якщо ви вибираєте гроші, то компанія відшкодовує гроші протягом семи днів: готівкою, електронним банківським переказом, банківським дорученням або банківськими чеками (ст.104 ПК).

Якщо компанія повідомляє про скасування рейсу, то авіакомпанія зобов'язана надати компенсацію:

 • 250 євро для рейсів, дальність польоту до 1500 км;
 • 400 євро для рейсів, дальність польоту від 1500 до 3500 км;
 • 600 євро для рейсів, дальність польоту від 3500 км (ст.104 ПК).

Авіакомпанія зобов'язана повідомити вам про причину скасування рейсу. Якщо рейс скасовано, але ви вибрали інший, авіакомпанія зобов'язана вам надати на час очікування:

 • Харчування і прохолодні напої;
 • У разі нічного очікування, готель і трансфер до нього і назад (ст.105 ПК).

Отримання компенсації:

Як ми згадували, ви маєте право на компенсацію і можете отримати її за скасування рейсу від авіакомпанії. Для цього вам необхідно подати претензію, до якої додайте:

 1. Фото паспорта для виїзду за кордон;
 2. Електронний квиток з номером бронювання;
 3. Посадковий талон;
 4. Будь-які повідомлення авіакомпанії, які повідомляють про проблеми з рейсом;
 5. Підтвердження скасування рейсу, наприклад, фото табло з розкладом;
 6. Чеки, броні готелів, будь-які підтвердження витрат, які були здійснені через скасування рейсу.