Верховна Рада ухвалила закон про режим «Paperless»

Верховна Рада ухвалила закон про режим «Paperless»

Парламент прийняв у першому читанні закон про режим "без паперів". Мета закону: зробити всі державні процеси більш зручними, непомітними, щоб система працювала для людини. Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України.

Закон не дозволяє державним органам України вимагати від людини паперові документи, якщо на серверах державних реєстрів вони вже є. Таким чином, черги за документами, довідками, ксерокопіями скорочуються.

Над сервісом працюють фахівці Мінцифри. В даний момент роботи ведуться за чотирма напрямками:

1. Цифрове законодавство - перші законопроекти для надання сервісів онлайн вже розроблені: про електронні публічні послуги, про державні реєстри, про хмарні сервіси в державному секторі, про зміну місця реєстрації онлайн.

2. Цифрові документи - метою Мінцифри є оцифровка всіх важливих для українців документів, в даний момент доступно в електронному вигляді вже 9 документів. Цифровий паспорт вже став офіційним нарівні з фізичним і він буде прийматися у всіх установах України з 23 серпня.

3. Електронний документообіг - для другого пункту необхідна надійна система електронного документообігу. Вона повинна відповідати EC ASIC і єдиному стандарту для бізнесу і влади.

4. Е-послуги - на порталі «Дія» доступні вже більше 70 онлайн-послуг для українців. Наприклад: реєстрація бізнесу, оформлення допомоги по безробіттю і т. д.

В даний момент Міністерство цифрової трансформації працює над впровадженням пакету послуг: подача заяви на шлюб, записи в чергу в дитячий сад, довідка про місце навчання, призначення пенсії або субсидії, декларація з сімейним лікарем, Е-лікарняний і так далі. Вони також будуть доступні в додатку "Дія".

Ініціатори Закону «paperless» впевнені в тому, що він допоможе в боротьбі з корупцією і знищенням бюрократії.

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підкреслює, що таким чином прискорюється цифровізації України і перетворення країни в цифрову державу, яка перш за все займається інтересами людей.

Фотографія взята з сайту Liga.net