В Україні з'явилися електронні свідоцтва про початкову освіту

В Україні з'явилися електронні свідоцтва про початкову освіту

1 вересня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 2 липня 2021 року №767, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту», в країні документи про освіту будуть видаватися на кожному рівні повної загальної середньої освіти.

Для свідоцтва про початкову освіту була введена нова процедура їх замовлення, виготовлення та отримання. Весь процес замовлення, виготовлення та обліку свідоцтва про початкову освіту буде здійснюватися в електронній формі.

Нововведення дає можливість:

  1. забезпечити виготовлення та видачу свідоцтв (їх паперових копій) в найкоротші терміни;
  2. уникнути виготовлення дублікатів втрачених документів про освіту;
  3. швидко виправити виявлену в свідоцтві помилку;
  4. забезпечити подальшу цифровізацію сфери освіти та зменшити витрати на виготовлення документів про освіту;
  5. врахувати потреби учнів з порушенням зору, які отримуватимуть свідоцтва у вигляді, придатному для читання;
  6. зменшити бюрократизацію системи управління освітою.

Оригінал свідоцтва про початкову освіту буде створюватися за зразком, який затверджений МОН. Документ зберігатиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти в Реєстрі документів про освіту.

Школи не будуть вести облік виданих свідоцтв про початкову освіту, а саме свідоцтво не буде відтворюватися в пластиковому вигляді.

При цьому, батьки мають право попросити у школи паперову копію електронного свідоцтва, яке буде завірено підписом і печаткою директора школи. Надати копію школа повинна протягом 5 днів з моменту звернення батьків.

Якщо батьки втратять паперовий документ, вони знову можуть звернутися до школи для отримання копії.

У свідоцтві досягнень відображатимуться результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Якщо в учня є порушення зору, то за бажанням батьків, школа може видати паперову копію свідоцтва з використанням шрифту Брайля.

Школа та відповідний орган управління у сфері освіти (наприклад, відділ освіти селищної ради) повинні організовувати діяльність на замовлення свідоцтв.

За обробку замовлення, виготовлення електронних свідоцтв та внесення їх до Реєстру документів про утворення єдиної державної електронної бази з питань освіти, а також захист інформації даної бази відповідатиме державне підприємство «Інфоресурс».