В Україні більше не можна продавати лікарські засоби дітям

В Україні більше не можна продавати лікарські засоби дітям

Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14 років (малолітнім особам)» № 1668-ІХ. Закон був прийнятий Верховною Радою 15 липня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

З підписанням документа діє заборона на реалізацію ліків особам, які не досягли 14 років. Закон поширюється, в тому числі, і на продаж ліків в Інтернеті, і на доставку ліків дітям.

На жаль, препарати, які повинні бути продані виключно за рецептом, часто відпускаються без його наявності. Метою нововведення є - обмежити вільний доступ дітей до лікарських засобів, які продаються в аптечних закладах, і таким чином запобігти можливим нещасним випадкам.

Продавець або кур'єр, який здійснює доставку ліків, який сумнівається у віці клієнта, може зажадати пред'явити паспорт громадянина України або будь-який інший документ, який підтвердить вік людини. У разі, якщо клієнт відмовиться надати документ, ліки забороняється продавати.

Закон набрав чинності 7 серпня 2021 року.

Фото взяте з сайту Офісу Президента.