В Україні буде створено Єдиний портал повідомлень викривачів

В Україні буде створено Єдиний портал повідомлень викривачів

26 червня набрав чинності Закон № 1502-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції». Він передбачає створення Єдиного порталу повідомлень викривачів.

Закон надасть зручні умови для передачі уповноваженій особі повідомлень про можливі корупційні або пов'язані з корупцією правопорушень.

Забезпечити функціонування внутрішніх каналів повідомлень про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень закону повинні державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи публічного права, юридичні особи, зазначені в ч.2 ст. 62 Закону «Про запобігання корупції».

А також органи прокуратури, Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань і Національне агенство відповідають за функціонування внутрішніх і регулярних каналів для повідомлень від викривачів корупції.

Можливість повідомити про передбачуваний факт корупції можна буде через відкритий цілодобовий Єдиний портал повідомлень викривачів, а також через спеціальні телефонні лінії.

Законом визначено, що Єдиний портал повідомлень викривачів - інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», яка забезпечує обмін даними з викривачем з допомогою інтернету, збір, зберігання, використання, захист, облік, пошук, узагальнення повідомлень викривачів, а також іншої інформації, у тому числі статус викривача, стан і результат розгляду повідомлення.

Даний Портал гарантує всім, хто звернувся, конфіденційність і анонімність. Уповноважена особа розглядатиме повідомлення від викривача протягом 10 робочих днів з дня внесення повідомлення на Портал. Відповідальним за адміністрування диного порталу повідомлень викривачів буде Національне агентство з питань запобігання корупції.