В Одесі з'явиться міський земельний кадастр

В Одесі з'явиться міський земельний кадастр

Метою земельної реформи є вдосконалити управління земельними ресурсами, впровадити сучасні онлайн-технології та забезпечити ефективне використання та охорону земель.

Останні законодавчі зміни дозволили передати низку повноважень у сфері земельних питань від державних органів влади до місцевих громад.

Як повідомляє прес-служба офіційного сайту м. Одеса, в даний момент міська рада володіє обмеженою інформацією про земельні ділянки, оскільки облік земель здійснюють територіальні органи Держгеокадастру. Для здійснення контролю щодо справляння плати за землю необхідно мати більш повну інформацію.

У зв'язку з чим, для ефективного управління у сфері земельних правовідносин мер Одеси Геннадій Труханов дав ряд першочергових доручень Департаменту земельних ресурсів Одеської міської ради.

Перше, що буде зроблено: інвентаризація земель. Під час її проведення будуть визначені межі земельних ділянок та їх правовий статус.

Мер Одеси зазначив, що створення власної повноцінної бази даних про всі земельні ділянки дозволить не тільки навести порядок у сфері земельних відносин, а й підвищити інвестиційну привабливість міста. Тому результатом проведеної інвентаризації земель має стати створення міського земельного кадастру - сучасної цифрової моделі території міста.

Чим може допомогти інвентаризація?

  • вона визначить земельні ділянки, які або не використовуються, або використовуються нераціонально, або не за цільовим призначенням;
  • будуть визначені точні межі земельних ділянок;
  • буде встановлено контроль за стягування плати за землю (земельного податку або орендної плати).

Олександр Філатов, директор Департаменту земельних ресурсів Одеської міської ради, згадав, що першочерговій інвентаризації підлягає близько 25% від загальної площі міста Одеси. Це дозволить поступово збільшити надходження до місцевого бюджету суми до 1,5 млрд грн на рік.

Цього року розпочати інвентаризацію планують з території промислового вузла "Куліндорово", де фахівці проаналізують близько 423 га земель.

В даний момент, Департамент земельних ресурсів розробляє міську цільову Програму використання та охорони земель на 2022-2025 роки. Після погодження профільними комісіями, вона буде винесена на розгляд депутатам міської ради.