В Одесі визнали банкрутом олійножировий комбінат

В Одесі визнали банкрутом олійножировий комбінат

7 жовтня Господарський суд Одеської області визнав ПАТ «Іллічівський масложировий комбінат» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

Мова йде про справу №918/80/16: у 2016 році до Господарського суду Одеської області звернулось з позовом ТОВ «Одеський торговий дім «Сонячна долина». У позові значилася вимога в порушенні справи про банкрутство ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат», оскільки підприємство не здатне задовольнити вимоги кредитора.

Також вказується, що підприємство заборгувало «Дельта банку» біля 1,6 млрд грн.

Згідно з постановою Господарського суду Одеської області, на ліквідацію підприємства дан рік. Скасовано арешти, які були накладені на майно боржника, накладення нових арештів не допускається. Протягом 15 днів комбінат зобов'язаний передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності ліквідатору.

З комбінатом пов'язана ще одна справа: права вимоги до ПАТ «Іллічівського олійножирового комбінату» входили в 5-мільярдний пул «Дельта Банку». У червні 2019 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив його на продаж, при цьому частина активів перебувала в заставі у НБУ та Укрексімбанку.

Переможцем в аукціоні стала ФК «Скай» з пропозицією в 182,5 млн грн.

Згідно з матеріалами справи №910/6939/20:

02.07.2019 ФК «Скай» перерахувала АТ «Дельта банку» грошові кошти. Після чого, 08.07.2019, НБУ скасував рішення щодо узгодження реалізації вищезазначеного пулу активів.

09.07.2019 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вирішив скасувати результат торгів, зобов'язуючи повернути переможцю сплачені гроші.

"Дельта банк" повернув ФК "Скай" грошові кошти. Однак у справі виник спір, ФК «Скай» подала позов і 12.10.2019 Госпсуд м.Києва визнав укладеним договір відступлення прав вимоги, реалізованих на аукціоні, між позивачем і «Дельта Банком».

У зв'язку з цим, ПАТ «Дельта Банк», Національний банк України та АТ «Державний експортно-імпортний банк України» звернулися до Верховного Суду з касаційними скаргами на рішення Госпсуду міста Києва та просили скасувати прийняті у справі судові акти та прийняти нове рішення про відмову в позові.

ВС зупинив дію рішення Госпсуду м. Києва і передав справу У Велику Палату Верховного Суду. Наступне засідання у даній справі відбудеться 16 листопада 2021 року.