В Одесі намагались незаконно демонтувати колишню пам’ятку архітектури

В Одесі намагались незаконно демонтувати колишню  пам’ятку архітектури

Інспектори Управління з питань Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зафіксували незаконний демонтаж несучих конструкцій будівлі колишньої Новобазарної синагоги на вулиці Ольгіївській, 14.

Про це повідомив Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міськради Олександр Авдєєв.

Начальник управління повідомив, що було проведено комісійне обстеження за участю посадових осіб Приморської районної адміністрації та Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини та було встановлено, що забудовник виконував демонтаж огороджуючих та несучих конструкцій існуючої будівлі колишньої Новобазарної синагоги.

Крім того, в Реєстрі будівельної діяльності відсутня інформація щодо одержання права на виконання підготовчих та будівельних робіт.

За інформацією Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини, пам’ятка архітектури місцевого значення «Будинок Новобазарної синагоги» був прийнятий під охорону держави у 1991 році, але втратив предмет охорони відповідно до Переліку пам’яток, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1760.

Позапланова перевірка по факту самочинного виконання підготовчих робіт вже розпочалась. Наразі  роботи не виконуються, об’єкт зачинено та доступ обмежено.