В Одесі намагаються повернути об'єкт культурної спадщини Департаменту культури

В Одесі намагаються повернути об'єкт культурної спадщини Департаменту культури

Одеська обласна прокуратура звернулась із позовом до Господарського суду Одеською області  до ТОВ «Ришельє», в якому просить про стягнення коштів, розірвання договору та зобов`язання повернути майно. Розгляд справи №916/1870/21 призначено на 28 лютого 2022р. о 15:00.

До цього, у червні 2021 року, заступник керівника Одеської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Одеською області  до ТОВ «Ришельє» про стягнення з відповідача заборгованості у загальному розмірі 4 196 684,14 грн., розірвання охоронного договору на орендне користування пам`яткою культурної спадщини від 25.12.2003р., укладеного з Управлінням культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, та зобов`язати відповідача звільнити і повернути Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації приміщення, що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська/Буніна, 17/15.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за охоронним договором на орендне користування пам`яткою культурної спадщини від 25.12.2003 щодо сплати орендної плати за період з 01.04.2020 по 01.04.2021.

Проте, на початку жовтня до Господарського суду від ТОВ «Рішельє» надійшла зустрічна позовна заява до Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації про визнання недійсним договору на орендне користування пам`яткою культурної спадщини від 25.12.2003р.

Однак, Господарський суд Одеської області повернув зустрічну позовну заяву ТОВ «Рішельє» у зв’язку з закінченням процесуального строку для подання відзиву.

Тоді, не погоджуючись з вказаною ухвалою, ТОВ «Рішельє» направив апеляційну скаргу до Південно-західного апеляційного господарського суду на ухвалу Господарського суду. Відповідно, Господарський суд зупинив провадження у справі до завершення розгляду судом апеляційної інстанції апеляційної скарги ТОВ «Рішельє».

Але Південно-західний апеляційний господарський суд залишив без змін ухвалу Господарського суду Одеської області, а апеляційну скаргу ТОВ «Рішельє»  -  без задоволення.

У грудні 2021 року, до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ТОВ "Рішельє" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду та ухвалу Господарського суду Одеської області, проте суд відмовив у відкритті касаційного провадження.

Наразі, Господарський суд поновив провадження у справі та призначив судове засідання на 28 лютого 2022р. о 15:00.