Умови проведення іспиту на визначення рівня володіння державною мовою змінилися

Умови проведення іспиту на визначення рівня володіння державною мовою змінилися

10 серпня 2021 року після 18:00 розпочнеться реєстрація на іспит на рівень володіння державною мовою. Були внесені зміни до Порядку проведення іспитів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року №409.

Які передбачаються зміни?

Тривалість іспиту скоротилася: тепер вона не може перевищувати 30 хвилин. Скорочення іспиту вимагає змістовного трансформування його частин, технічного оновлення системи іспиту і зміни графіка роботи центрів іспиту. Тобто, тривалість іспиту впливає на структуру заходу. Таким чином, був трансформований письмовий блок екзаменаційної роботи і оптимізувано набір завдань. Письмова частина буде складатися з тестів: їх стане менше, але вони будуть складніше. Усна частина буде містити всього одне завдання - монолог.

Додавання вільних місць на реєстрацію в системі відтепер відбуватиметься постійно через оновлені інструменти, надані центрам на місцях.

Ольга Шевчук-Клюжева, член Національної комісії зі стандартів державної мови, оголосила, що етапи складання іспити залишаються незмінними.

Комісія своїм рішенням встановлює результати іспитів протягом 15 календарних днів і вносить дані до Реєстру державних сертифікатів.

Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська підкреслила, що комісія робить все можливе, щоб якомога більше бажаючих мали можливість скласти іспит і отримати сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Зареєструватися на іспит можна за посиланням: https://exam.mova.gov.ua/

Будьте уважні під час реєстрації: заповнені у формі заяви дані коригуванню не підлягають. Змінити вибрані час і місце неможливо. Якщо ви не з'явилися на іспит, то повторно подати заяву на здачу можна через 5 місяці.