Суд розгляне справу щодо будівництва на стадіоні "Динамо" в Одесі

Суд розгляне справу щодо будівництва на стадіоні "Динамо" в Одесі

Громадська організація «Волонтерський рух «Спільна мета» звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, Громадської організації «Одеська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України», в якій просить суд визнати протиправними та скасувати Містобудівні умови та обмеження №223 забудови земельної ділянки, що затверджені наказом Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради №01-06/344 від 10.11.2020 «Реконструкція стадіону «Динамо», бази олімпійської підготовки, без зміни зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 27».

Також ГО просить суд зобов`язати Громадську організацію «Одеська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України» привести земельну ділянку за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар, 27 до попереднього стану, що існував до моменту видачі оскаржуваних містобудівних умов та обмежень (шляхом демонтажу конструкцій, добудованих вище другого поверху).

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказав, що відповідач здійснює будівництво з порушенням будівельних норм та без відповідного дозволу, що завдає шкоди охоронюваним законом правам та інтересам ГО «ВР «Спільна Мета».

Розгляд справи № 916/2027/21 призначено на 10.11.2021 р.

Нагадаємо, що до цього:

28.07.2021 Громадська організація «Волонтерський рух «Спільна мета» (далі -позивач) звернулася до Господарського суду Одеської області з заявою про забезпечення позову, в якій просила зупинити дію містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, затверджених наказом Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради від 10.11.2020 № 01-06/344 «Реконструкція стадіону «Динамо», бази олімпійської підготовки без зміни зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, а також заборонити Громадській організації «Одеська обласна організація Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України» та/або будь-яким іншим особам здійснювати будь-які підготовчі та/або будівельні роботи на земельній ділянці з кадастровим номером 5110137500:36:007:0001 площею 2,7717 га, розташованій за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар, 27, до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі.

Заява обґрунтовувалася тим, що у м. Одеса по вул. Французький бульвар, 27 здійснюються незаконні будівельні роботи з реконструкції стадіону «Динамо», бази олімпійської підготовки на підставі цих містобудівних умов та обмежень, це будівництво здійснюється з порушенням будівельних норм та без відповідного дозволу, завдає шкоди охоронюваним законом правам та інтересам позивача. Заявник також указував на те, що у разі задоволення позовних вимог, відновити попередній стан земельної ділянки буде неможливим, а отже відсутнім буде ефективний спосіб захисту прав позивача, адже визнання протиправними та скасування оскаржуваних містобудівних умов та обмежень і визнання незаконними робіт не буде мати результату у разі закінчення будівництва за час розгляду справи. Невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити, або взагалі зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, чим фактично буде нівельована функція судового рішення як механізму дійсного поновлення порушених прав та інтересів позивача.

30.07.2021 - Господарський суд Одеської області постановив ухвалу про часткове задоволення цієї заяви, заборонив Громадській організації "Одеська обласна організація Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України"  та будь-яким іншим особам здійснювати будівельні роботи на об`єкті, що знаходиться за адресою: м. Одеса, Французький бульвар.

01.09.2021 - Південно-західного апеляційний господарський суд залишив без змін постанову Господарського суду Одеської області.

23.09.2021 - Громадська організація «Одеська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України» звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою про скасування цих судових рішень та просила відмовити у задоволенні цієї заяви про забезпечення позову. Проте, перевіривши матеріали цієї касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті касаційного провадження.