Ринок землі: кількість угод перейшла межу у 20 000

Ринок землі: кількість угод перейшла межу у 20 000

Станом на 24 вересня у рамках ринку землі укладено 20 658 угод, лідерами за кількістю угод є Полтавська та Київська області. Зазначається, що 4 966 нотаріусів отримали доступ до даних Державного земельного кадастру. Всього заяв 5620, із них погоджено 4966, в черзі на розгляд — три, відмову отримали 651.

Олександр Рябець, адвокат, керуючий партнер ЮК «Legal partner» прокоментував цю ситуацію зі своєї точки зору.

«Варто розуміти, що не всі угоди на земельні ділянки, які входять до вищенаведеної статистики, є угодами, що були укладені на ділянки з яких був знятий мораторій. Тобто, до статистики також входять угоди, щодо купівлі-продажу сільськогосподарських земель, на які мораторій не поширювався», - розповів адвокат.

Олександр також зазначив, що доки ринок землі ще не стабілізувався – не варто поспішати продавати свої земельні ділянки. Наразі середня ціна на ринку – 1500 доларів за один гектар. Якщо продається масив від 20га, то сума становить  більше 2000 доларів за гектар. Це достатньо низька ціна. Для порівняння: у Польщі ціна за гектар землі складає близько 10 000 доларів. Це говорить про те, що після стабілізації ринку, ціни на землю в України також зростуть.

«Чому певні політичні сили виступали проти відкриття ринку? Тому що для багатьох середніх фермерів така процедура - не вигідна. Адже у такому випадку, земельні ділянки довелось би скупляти, задля випередження іноземного інвестора, а для цього необхідні кошти. Був страх, що громадяни почнуть активно продавати свої ділянки, та на щастя, така думка не підтвердилась», - підсумував Олександр Рябець.