Реєстрація місця проживання дитини без згоди батька

Реєстрація місця проживання дитини без згоди батька

Нерідко відносини між батьками дитини стають напруженими. У зв'язку з чим, чоловік чи мати через неприязнь або непорозуміння готові перешкоджати багатьом подіям в житті дитини. У зв'язку з цим, права дитини можуть бути порушені. Наприклад, через небажання батька, дитина не може виїхати за кордон. А чи може мати або батько зареєструвати місце проживання дитини, коли другий із батьків не дає свою згоду?

Зараз розповімо.п

Конституція України та Конвенція про права дитини встановлює права дітей, і ці права мають бути здійснені.

Реєстрація місця проживання дитини здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою. У тому числі, батьки можуть звернутися до центру надання адміністративних послуг на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Для реєстрації нового місця проживання у вас є місяць.

Разом з пакетом документів, ви зобов'язані сплатити адміністративний збір:

1. Якщо ви подаєте документи протягом місяця - адміністративний збір становить 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;

2. Якщо ви порушили термін і подаєте пізніше - адміністративний збір становить 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, ви - батьки і живете окремо, яким чином встановлюється місце проживання дитини?

Згідно ч.1 ст.160 Сімейного кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десятирічного віку, визначається за угодою батьків. Ч. 4 Ст.29 Цивільного кодексу України - місцем проживання дитини може бути місце проживання її батьків або одного з них, її усиновителів або одного з них, опікуна, або місцезнаходження навчального закладу або закладу охорони здоров'я, в якому дитина проживає.

У разі, якщо батьки живуть за різними адресами, і вони змогли дійти спільної згоди, дитина реєструється з одним з батьків за письмовою угодою другого з батьків, у присутності особи, яка приймає заяву. Або на підставі письмової угоди другого з батьків, яка завірена в установленому порядку.

Такий розвиток подій не передбачається, якщо місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування.

Якщо ж батьки не змогли прийти до спільної угоди, з ким буде проживати їх неповнолітня дитина, то, в такому випадку, один з них може звернутися до органів опіки та піклування або до суду, щоб вирішити спір.

В такому випадку, вже суд або органи опіки піклування вирішують з ким дитина буде жити: для цього не можуть перевіряти житло батьків, спостерігати за ставленням батьків до дитини, враховувати можливість батька утримувати дитину і так далі. Після того, як виносять рішення, одному з батьків не потрібна згода першого з батьків для реєстрації місця проживання дитини.

Які документи необхідно принести?

  • Рішення органу опіки та піклування або суду;
  • Заява про реєстрацію місця проживання дитини;
  • Документ, до якого необхідно внести відомості про місце проживання-паспорт або свідоцтво народження дитини;
  • Копія паспорта батька, який подає документи;
  • Квитанція про сплату адміністративного збору;
  • Документи, які підтверджують право на проживання в житлі - свідоцтво про право власності, договір найму, визнання за особою право користування житловим приміщенням або право власності на нього;
  • А також, якщо необхідно, заява про зняття з реєстрації місця проживання особи (якщо нова реєстрація здійснюється одночасно зі зняттям).