Втрата паспорта за кордоном: що робити?

Втрата паспорта за кордоном: що робити?

Нехай може і не влітку, але ви їздите у відпустку або у відрядження далеко за кордон. Намагаєшся-намагаєшся тримати документи при собі, але раптово щось йде не так. Що робити, якщо ви раптово виявлили, що ваш паспорт громадянина України або закордонний паспорт загублений?

Мабуть, це найстрашніша ситуація для тих, хто перебуває за кордоном. Адже ви в чужій країні, з чужими законами, залишаєтеся один на один зі своїми проблемами. Вихід є завжди.

Перше, що необхідно зробити: звернутися в місцеву поліцію. Якщо ви втратили паспорт - ви йдете писати заяву, якщо вкрали - то в заяву потрібно ще додати список вкрадених речей.

Пам'ятайте, в популярних містах є спеціальна поліцейська ділянка «для туристів». Ці відділи працюють якраз за такими сферами. Якщо ви його не знайшли - не страшно, вам підійде будь-яке відділення, де ви зможете скласти заяву. Вам необхідно дві копії: для посольства та відділення міграційної служби у вашій країні. Саме міграційна служба дасть вам можливість відновити паспорт.

Друге: консульство

Якщо ви перебуваєте в місті або недалеко від того міста, де розташоване консульство вашої країни, то вам потрібно туди звернутися. Перед цим вам необхідно дізнатися, які документ вам потрібно з собою принести. А також дізнайтеся графік їх роботи.

Вам необхідно буде підтвердити що ви - це ви: зазвичай вистачає водійських прав. Але збирайте цілий комплект доказів: квитки, дорожні чеки, іменні кредитки, посвідчення, фотографії.

Спробуйте знайти електронні копії вашого паспорта - вони вельми вам допоможуть.

Третє: якщо все пройде добре, то в консульстві вам видадуть свідоцтво про повернення. Пам'ятайте, що, на жаль в деяких країнах, за нього доведеться платити.

Перед тим, як вам видадуть свідоцтво, вам необхідно зібрати цілий пакет документів: поліцейська довідка, заяву на оформлення свідоцтва, документ, що підтверджує особу (наприклад, водійські права), дві фотографії і квитанція про оплату консульського збору.

Зазвичай свідоцтво надають протягом п'яти робочих днів.

При поверненні краще зв'язатися з тією організацією, яка дозволяє вам повернутися. Наприклад, зв'язатися з авіакомпанією і розповісти про свою ситуацію.

Коли ви повернетеся в Україну, вам доведеться оформити новий паспорт або закордонний паспорт протягом місяця.